Gariban mütezayit kuzulara lüp süresince çağa kadar bakıyor

– Öksüz küsurat kuzulara evin içre süt kuzusu kabil bakıyor

RİZE – Rize’bile kıpırdak Bayraktutan ailesi anneleri ölmüş kuzulara evlerinde süt kuzusu kadar bakıyorlar.

Rize’nin Ardeşen ilçesinde dinamik Cahit Bayraktutan, arkadaşında mevcut 2 çocuk kuzunun annelerinin doğum sırasında ölmesi üzerine bakımlarını kaçılmak istedi. Bayraktutan’ın bu teklifini kırmayan arkadaşı 2 mahiye olan kuzuları aldı. Cahit Bayraktutan, eşi Meyrem Bayraktutan ile beraber kuzuları süt kuzusu kadar bakıyor. Bayraktutan ailesi, isimlerini ‘Boncuk’ ve ‘Nazlı’ koydukları kuzularla ayrımsız istek büyü kurdu.

“Kuzuların annelerinin öldüğünü duyunca bakımlarını tığ üstlendik”

Kuzuların anneleri öldüğünden çevre arkadaşından 2 kuzuyu da aldığını tamlayan Cahit Bayraktutan, “2 kıta bala kuzumuz var. Kuzularımızın annesi öldüğünden belde barınmaları üzere tığ bakmaya başladık. Tığ zat evimizde elimizden geldiğince evimizde bakıyoruz. Bağıntı seçkin engeli aşıyor. Bağlılık olduktan sonra olamaz tek husus yoktur. İnsan sevgisi, hayvan sevgisi, bitki sevgisi seçme insanda olması müstelzim bifşeydir. Aldığım kuzular arkadaşımındı. Kuzuların annelerinin öldüğünü duyunca bakımlarını biz üstlendik. 15 gündür bizimle beraberler. İlk geldiklerinde benzin içiyorlardı. Deminden sırlar yemeye başladılar” şeklinde konuştu.

“Kuzuları çok sevdiğim üzere onlarla antlaşma şüphesiz geçiyor anlamıyorum”

Meyrem Bayraktutan ise yaptığı açıklamada “Kuzuları çokça sevdiğim için onlarla devir kuşkusuz geçiyor anlamıyorum. Haddinden Fazla seviyorum kuzuları. Bala oldukları için ego yıkıyorum. Temas şeylerini bile ben yapıyorum. Banyosunu yaptırıyorum, kuruluyorum, yunak sobanın birlikte yatırıyorum. Isınsın dahi üşümesin diyerek. Ondan sonraları mamasını veriyorum bezini de takıyorum” ifadelerini kullandı.

Share: