Eskişehir merkezli FETÖ operasyonunda yakalanan 2 şüpheli tutuklandı

Eskişehir merkezli 7 ilde Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) müteveccih sormaca kapsamında gözaltına alınan 22 zanlıdan 2’si tutuklandı.

Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca örgütün “edimsel askeri pinhan yapılanması” ile ilişkin soruşturmada yakalanan şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Yunus Emre Çap Hastanesi’nde afiyet kontrolünden geçirilen 22 zanlı adliyeye gönderme edildi.

Şüphelilerden 2’si çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı, 3’ü ocak hapsi tedbiriyle almak üzere diğerleri yurt dışına çıkış belgesi yasağı konularak adli kontrolle salıverildi.

Hakkında bakı kararı kâin benzeri zanlının yakalanmasına müteveccih çalışmalar sürüyor.

FETÖ’nün güya edimsel ve mali yapılanmasının deşifresi üzere Eskişehir’in beraberinde Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’daki 23 adrese 2 Kasım’üstelik eş anlı düzenlenen operasyonda kamu kurumlarına sızmaya çalıştıkları ve operasyonel hatlarla irtibat kurdukları belirleme edilen, aralarında mesture imam, muvazzaf binbaşı ve doktorun da bulunduğu, çoğunluğu ihraç edilmiş askeri personel 22 çirkin yakalanmıştı.

Şüphelilerin sülale ve iş yerlerindeki aramalarda 7 bin 670 ekü, 16 bin 75 dolar, 29 bin 500 liralık başlamak amacıyla tahminî 500 bin teklik tutarında para ve bezek eşyası, bildirişim kurdukları operasyonel hatlar ile çokça sayıda sayısal malzeme ele geçirilmişti.

Share: