Elektrikçide unutulan cihazlar, aksiyon durumunda aşama atacak meydan bırakmadı

Elektrikçide unutulan cihazlar, hisse senedi durumunda adım atacak saha bırakmadı

Dükkanında kadem atacak vadi kalmadı: 50 yılda yüzlerce elektronik eşya unutuldu

KASTAMONU – Kastamonu’da kıpırdak 70 yaşındaki ruh ustası, 50 yıldır onarım üzere bırakılan ve unutulan eşyaları iş durumunda biriktiriyor. Unutulan eşyalar sebebi ile hamle atacak saha kalmayan hisse senedi yeri görenleri hayrete düşürüyor.

Kastamonu’birlikte hararetli 70 Veysel Karakaya, devlet merkezindeki iş durumunda 50 yıldır bozulan elektronik ürünleri tamirat ediyor. Yaşına rağmen işinin esasen ayrılmayan Karakaya, iş yerine onarım amacıyla getirilen ve unutulan eşyaları ise 50 yıldır hisse senedi yerinde biriktiriyor. İş yerinin her yerini şamil elektronik eşyalar görenleri ise hayrete düşürüyor. İş durumunda aşama atacak vadi bırakmayan eşyalar, takkadak Veysel Karakaya’nın çalışabileceği kadar tıpkısı boş düz bıraktı. Veysel Karakaya ise sahipleri tarafından etraflı yıllardır alınmayan eşyaların parçalarını tamirat ettiği elektronik cihazlarda kullanıyor.

“Torunlarımı şakirt yerine alamıyorum çünkü dükkanımda kayran bulunmayan”

Ölene büyüklüğünde mesleğini bitmeme ettireceğini ifade eden Karakaya, “Müşterilerin unuttuğu, alamadığı ürünlerle dükkan doldu taştı. İşime hadim malzemeleri bile almak zorunda kaldım. Zaman Zaman tek yerde yoksuz tıpkısı çıngı lazım oluyor, buradan alıp takıyorum, müşteriler bile seviniyor. ‘Neredeyse parçası bulunmuyor atacaktık’ diyenler birlikte var. Vatana millete faydalı olmaya çalışıyorum. Çok servet kazanılmıyor bu işlerden, elimden geldiğince çalışıp müşterilere koruyucu olmaya çalışıyorum. Ömrümün yettiği yere kadarda bu çalışmalarım devam edecek. Torunlarımı şakirt namına alamıyorum zira dükkanımda düz bulunmayan. Bana yetecek kadar kayran var. Bu durumdan şikayetçi değilim, çünkü lazım olan parçalar. Yeri geliyor benzeri oyuncak makine tekerleğini süpürgenin ayaklarına dahi takıyorum. Böyle para kazanıyorum. Başkasına bakarak ‘ne lazım var’ denen materyal bana çokça ihtiyaç oluyor. Yeri geliyor minicik aynı parçadan haddinden fazla nukut kazanıyorum. Burada bayındır ve huzurluyum. Hakeza bire bir saha olmasa de yaşamam imkansız, yer uygunu benim üzere hakeza tıpkı kayran. Saç kurutma makinesi, düzleştirici, mikser, blender, robot kabilinden şeyleri yapmak birlikte benim için nazik bire bir zevk. Yerine göre bin TL’lik adisyon çıkartılan bir işi ego 50, 100 TL karşılığında yapıyorum. Gelen müşteriler da çokça mutlu kalıyorlar” dedi.

Share: