DÜRÜST Partili Baybatur ve Bilen, eskimemiş sayrılarevi ile spor kompleksini inceledi

YANLIŞSIZ Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Kasıt Baybatur ve YANLIŞSIZ Fırka Manisa Mebus Av. İsmail Bilici, Salihli’üstelik 400 akak kapasiteli Salihli Azamet Hastanesi Yapı Yeri Sahası ile Ramiz Turan Spor Kompleksi’nin yapım alanında yapılan çalışmaları inceledi ve firma yetkililerinden vukuf aldı.

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Meram Baybatur ve YANLIŞSIZ Tümen Manisa Milletvekili Av. İsmail Alim Salihli’birlikte 400 akak kapasiteli Salihli Ihtişam Hastanesi Yapı Yeri Sahası ile Ramiz Turan Spor Kompleksi’nin inşaat alanında yapılan çalışmaları inceleyerek firma yetkililerinden bilgelik aldı.

AK Fırka MKYK Üyesi ve Manisa Saylav Garaz Baybatur ve YANLIŞSIZ Tümen Manisa Saylav Av. İsmail Bilici’in gerçekleştirdiği inceleme gezisine SELIM Fırka İlçe Başkanı Selçuk Dallı Güllü, İl Başbuğ yardımcısı Emre Şener ve İl umumi heyet üyesiz Edip Safter Çiçek, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Belediye Reisi Anlaklı Kayda, Manisa İl Keyif Müdürü Erol Yağız, İlçe Afiyet Müdürü Sezgin Güleç, Salihli Oran Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gökhan Gürsoy ve DÜRÜST Öğür İlçe Yönetim Kurulu üyeleri zevcelik etti.

“Gençlerimiz amacıyla spor kompleksi projesine başladık”

YANLIŞSIZ Fırka Manisa Mebus İsmail Bilici, “Salihli’de iki proje yapımı üzere çalışmalara başladık. YANLIŞSIZ Parti MKYK Üyesi ve Manisa Mebus Kasıt Baybatur ile gelişigüzel inşa edilen Ramiz Turan Spor Kompleksi projesi ve yapılan çalışmalar için Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oktay Ayaz ve firma yetkilisi Sebep Gürboğa ile görüşüp hikmet aldık. Projeye bakarak içerisinde 1 skor toyluk merkezi, 1 nüsha çokça amaçlı spor salonu, 1 skor yüzme havuzu, 2 skor tenis kortu, 1 skor basketbol sahası ve 14 bin 600 metrekare atletizm pisti ile 1 sayı 425 metrekare tribün yapılacak olan Ramiz Turan spor kompleksi yapım sahasını gezip, incelemelerde bulunduk. Salihli’ye Ramiz Turan Spor Kompleksi’nin kazandırılması amacıyla sürecin başından beri takipçisi olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta koyulmak üzere Toyluk ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ve Nahiye Milletvekillerimize teşekkürname ediyoruz.” dedi.

“400 akak kapasiteli Salihli Heybet Hastanesi’nin şantiye sahasında tetkik”

Baybatur ve Alim, Salihli’nin sunu büyük amme yatırımını olan ve Çığır Yüksek Okulu bahçesinde 150 bin metrekare kayran üstünde inşaatına başlanan 400 akak kapasiteli Salihli Fehamet Hastanesi’nin şantiye sahasında incelemelerde bulundu.

“Salihli Mehabet Hastanesi ileride İhtisas Hastanesine dönüşebilir”

Firma yetkilisi, “400 yatak kapasiteli Salihli Kerem Hastanesi ifadesini kullanıyor olsak üstelik toplanmış standartlarda günümüz teknolojisine akıllıca yapılan iyileştirmeler ile Şehir Hastanesi de diyebiliriz. Denizli’de 1000 akak kapasiteli Site Hastanesi inşa ediyoruz. Salihli Şevket Hastanesi Projesi ile karşılaştırma ettiğimizde iki sayrılarevi projesi beyninde tek farkı namevcut. Günümüz teknolojisine makul parçalanmamış donanımlı tıpkısı devlet hastanesi projesi. İzmir- Ankara, İstanbul- Antalya karayolunun inikat noktası. Yüksek Hızlı Tren projesi hattı ile İzmir- Afyon Demir Yolu’nun dahi buradan geçecek olması ile saha ve konumu bakımından az çok müsait. Bu açıdan değerlendirdiğimizde Salihli Cesamet Hastanesi giderek kalp hastanesine dönüşebilir.” dedi.

“Salihli’nin genişlik iri amme yatırımı”

Salihli’nin en büyük amme yatırımını olan ve Çığır Faziletli Okulu bahçesinde 150 bin metrekare alan üzerinde inşaatına başlandığını tamlayan DÜRÜST Tümen Manisa Milletvekili Av. İsmail Alim, “Salihli’üstelik iki proje yapımı üzere çalışmalara başladık. Bu projelerden diğeri ise 400 akak kapasiteli Salihli Çap Hastanesi Projesi. DOĞRU Tümen MKYK Üyesi ve Manisa Mebus Gaye Baybatur ile gelişigüzel nesir edilen 400 akak kapasiteli Kerem Hastanesi şantiye sahasında incelemelerde bulunduk. Projeye göre 7 kattan oluşan Devlet Hastanesinde 400 yatak, poliklinikler, ameliyathaneler, güç hizmet (heybetli ve eskimemiş doğan karışma), ivedili rüyet odasının yanı sıra kreş ve yönetimsel bina düzlük takanak ve maliyetinin ise 1 bilyon TL’yi bulması bekleniyor. Fehamet Hastanesi projesi bizin hayalimizdi. Bu hayali gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Salihli ve yöresi ile yer mülk ve ilçelere bile sağlık hizmeti verebilecek bir kapasiteye topluluk olacak. Her devir dediğimiz kabilinden Salihli her şeyin genişlik iyisine müstahak. Bu yatırımın Salihli’ye kazandırılmasında sürecin esasen beri izlem eden ilkin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan atılmak amacıyla Sağlık Bakanımız Doktor Fahrettin Insan, bakan yardımcılarımıza, mıntıka milletvekillerimize teşekkürname ediyoruz. Bire Bir şekilde Ramiz Turan Spor Kompleksi’nin kazandırılmasında sürecin başından beri strateji Gençlik ve Spor Bakanı Aşure Ayı Kasapoğlu, nahiye milletvekillerimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. – MANİSA

Share: