Dünya Yegân-Muğlak Çiftler Bocce Şampiyonaları’nda eleme yarışları sürüyor

Mersin’de düzenlenen Dünya Yegân-Elinin Körü Çiftler Bocce Şampiyonaları’nda (Raffa-Volo) üçüncü eliminasyon müsabakaları başladı.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Toroslar Belediyesi hareket birliğinde düzenlenen organizasyonun eliminasyon yarışları Toroslar Bocce Tesisi’nde yapılıyor.

Volo disiplininde erkekler aşama, değiştirgeç, tek geleneksel, koşa geleneksel, toplanmış ve değerli dideban kategorilerinde, raffa disiplininde avrat ve erkeklerde yegân, çiftler, kızıl nokta ile tuhaf çiftler kategorilerinde yapılan şampiyonanın bazen müsabakaları bile bocce tesisinin yanındaki uçan top salonunda gerçekleşiyor.

Bocce Milli Takımı’nı voloda kategorilerinde çeyrek altın finale yükselen Mehmet Can Mümasil ve Burak Altay ile Mehmet Karataş, Şinasi Seleciler ve Yılmayan Duran kumar ediyor.

Raffada ise milli sporcular Bahar Çil, Sevilay Gezli, Gidişat Sayak, Rukiye Varol, Oğuzhan Turhan, Ahmet Emen, Cem Parıltı ve Erdal Kantemir kamer-münhal formayla ter döküyor.

İki disiplinde 37 ülkeden 52 topluluk ve kısaca 400 sporcunun madalya mücadelesi verdiği yapılanma, 5 Kasım’bile sona erecek.

Share: