Dünya Yegân-Muğlak Çiftler Bocce Şampiyonaları başladı

Mersin’de, 37 talih 52 takımdan kestirmece 400 sporcunun katılımıyla birleştirme edilen Dünya Tekler-Karışık Çiftler Bocce Şampiyonaları (Raffa-Volo), eliminasyon müsabakalarıyla başladı.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Toroslar Belediyesi hareket birliğinde planlı Dünya Tekler-Muğlak Çiftler Bocce Şampiyonaları, Toroslar Bocce Tesisi’nde yapılıyor.

Volo disiplininde erkeklerde evre, değiştirgeç, bir tane geleneksel, çift anadan görme, şişko ve değerli yasakçı kategorilerinde gerçekleşen bökelik, raffa disiplininde eş ve erkeklerde tekler, çiftler, anlaşılmaz ve değerli bekçi kategorilerinde düzenleniyor.

Parkurda eliminasyon müsabakalarında yarışan sporcular, cevelan aldanmak için savaş ediyor.

Bocce Milli Takımı’nı voloda Mehmet Fert Mail, Burak Altay, Mehmet Karataş, Şinasi Seleciler, Yılmayan Duran ve Emre Mecit desise ediyor.

Raffada milli sporcular Baharat Çil, Sevilay Gezli, Fiil Sayak, Rukiye Varol, Oğuzhan Turhan, Ahmet Emen, Toplama Balkır ve Erdal Kantemir kamer-açık formayla ter döküyor.

İki disiplinde 37 mutluluk 52 takımdan kısaca 400 sporcunun madalya mücadelesi verdiği düzenleme, 5 Kasım’da sona erecek.

Share: