Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı: “TBB’nin katkılarıyla Avrupa Cümbüş Haftasına belediyelerimiz katılımı yüksek tıpkısı seviyeye ulaştı”

Dışişleri Vekil Yardımcısı ve SUTAŞ Başkanı Sefirikebir Faruk Kaymakcı, “TBB’nin katkılarıyla Avrupa Cümbüş Haftasına belediyelerimiz katılımı erdemli ayrımsız seviyeye ulaştı” dedi.

Dışişleri Icra Vekili Yardımcısı ve AKARSU Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Dışişleri Bakanlığındaki ofisinden Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) binasında gerçekleştirilen 2022 yılı Avrupa Akıntı Haftası lansman toplantısına Helsinki adını verdiği bisikletiyle gitti. Lansman toplantısına TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delicesine, Dışişleri Icra Vekili Yardımcısı Faruk Kaymakcı, AB Türkiye Delegasyonu Başbuğ Yardımcısı Sefirikebir Müsteşar Eleftheria Pertzinidou, AKARSU Aktarılma Başkanı Çekya’nın Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek, Mekân ve Şehircilik, İklim Değişikliği Bakanlığı Evcil Yönetimler Genel Müdürü Turan Konak ile çeşitli bakanlıklar ve belediyelerden temsilciler katıldı. Kaymakcı, “TBB’nin katkılarıyla Avrupa Cümbüş Haftasına belediyelerimiz katılımı faziletkâr bir seviyeye ulaştı” dedi.

KEZ Bölüm Başkanı Çekya’nın Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek’le gelişigüzel pedal çeviren Nazır Yardımcısı Kaymakcı, “Bu seneki ‘tema’sı ‘daha dolgunca bağlantılar’ olan Avrupa Faaliyet Haftası kapsamında yapılmakta olan etkinlikler tarafından, sürdürülebilir ulaşıma dair bol örneklerin çoğaltılmasını umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Kentlerimizde kalan derrace kullanımının altını çizen Kaymakcı, bisikletin bile bir dil, bisikletlilerin dahi çoban olduğunu ifade ederek, trafik kurallarına uymanın ve kopça saygının, vasıta, sâri ve trafik güvenliği itibarıyla önemine dikkat çekti.

Avrupa Canlılık Haftası, her yıl 16-22 Ilkgüz tarihleri beyninde ayrıksı Avrupa ülkeleri ile birlikte ayrımsız AB namzet ülkesi olan ülkemizde bile değişik etkinliklerle kutlanıyor. – ANKARAShare: