DEÜ’den depremzede çocuklara “Oyuncak Atölyesi”

DEÜ’den depremzede çocuklara “Oyuncak Atölyesi”

İZMİR – Dokuz Ilkgüz Üniversitesinin Fena Hâlde Sanatlar Fakültesi tedris üyeleri ve fahri öğrencilerinin desteği ile Adıyaman’bile “Oyuncak Atölyesi” kuruldu.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve Türkiye’yi kanun boğan yer sarsıntısı felaketinin ardından bölgeye müteveccih müzaheret ve destek seferberliği başlatan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), depremzede çocuklara yönelik birlikte anlamlı çalışmalara imza atıyor. DEÜ, bölgedeki çocuklara bindi ve maneviyat sağlayacak faaliyetleri çerçevesinde, Üniversitenin Evire Çevire Sanatlar Fakültesi tedrisat üyeleri ve fahri öğrencilerinin desteği ile Adıyaman’de Oyuncak Atölyesi kurdu.

“Oyuncak Atölyesi” kurdu

DEÜ’nün Bilimsel Araştırı Projeleri çerçevesinde Üniversitenin salt kaynakları ile desteklenen ve Adıyaman’üstelik Çadırkent 7 bölgesine kurulan Oyuncak Atölyesi’nde, ayrıntılar anti bakteriyel kumaşlardan tasarlanan oyuncakları öz başlarına ika imkanı yakaladı. DEÜ’lü akademisyenlerin gözetiminde ahenktar mesafelik geçirirken tıpkı zamanda öğrenmelerini pekiştiren torunlar, kendileri için tasarlanan oyuncakların çizimlerinden oluşan boyama kitabı ile üstelik sanatla ait yeteneklerini ortaya koydular. DEÜ Fena Hâlde Sanatlar Fakültesi aracılığıyla görsel tasarımı yapılan terbiye konteynerinde gerçekleştirilen atölye çalışmalarında bugüne büyüklüğünde yüzlerce depremzede öğrenciye eğitim verilirken, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar üstelik bölgeye anbean bindi çalışmalarına katıldı.

“Depremlerden etkilenen milletimize desteğimizi sürdürüyoruz”

DEÜ’nün her soy yardımı yaşanan stabil süreçte bölgeye ulaştırdığını kaydeden Rektör Hotar, serencam adına Adıyaman’üstelik DEÜ vasıtasıyla düzenlenen icraat karşı vukuf verdi. Depremin suratsız etkilerini kesmek üzere yapılan birlik faaliyetlerin serencam basamak önem taşıdığını aktaran Rektör Hotar, “DEÜ adına evvel andan itibaren önce çöküntü altından canlarımızı yetmek, sonra dahi yaraları fethetmek üzere gittikçe yarıştık. Bugün de burada Üniversitemizin ayrımlı proje ve çalışmalarını yaşamak amacıyla bizden destek bekleyen vatandaşlarımızla bire bir aradayız. Hareketli İçme Suyu Tesisimizin beraberinde; ‘Hepimiz Çocuktuk’ projesi ile kurulan baziçe ve masal atölyemiz, oyuncak atölyemiz, ‘Herkes İçin Bilim’ etkinliğimiz ve manevi destek çadırımız ile depremlerden etkilenen milletimize desteğimizi sürdürüyoruz” dedi.

Share: