Dalaman Ankara uçak seferleri haftanın yedi günü yapılacak

Muğla’nın kocaman turizm merkezlerinden olan ve yaz sezonunda Muğla’ya bildirme aşkın turistin giriş yaptığı Dalaman Hava Meydanı’ndan haftanın yedi haset aracısız Ankara uçuşları başladı.

Her sabah 08.05’te Ankara’dan hareket edecek uçağın Dalaman’a 09.30 dahi ulaşması, saat 10.05’te Dalamandan debi edecek uçağın ise 11.15 de Ankara’ya ulaşması planlanıyor. Ankara uçuşları antrparantez yurtiçinde Adana, Adıyaman, Balkı, Batman, Bingöl, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Alanya, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Ordu, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Rize, Trabzon ve Van’a aktarmalı pervaz imkanı dahi sağlıyor.

Yurt içi aktarmalı uçuşların beraberinde dünyanın ciharıyek tarafına birlikte aktarmalı arsıulusal uçuşların önünü açan bu aranjman Muğla’nın adlı dinlence beldelerinde ve Muğla’daki turizmcilerde iri aynı memnuniyetle karşılandı.

Dalaman Ankara uçuşlarının elden doğrudan Ankara yerine görülmemesi gerektiğini, bu uçuşların 33 ayrımlı şehre ve dünyanın metin çok noktasına aktarmalı ulaşmanın benzeri yolu olduğunu tamlayan Dalaman Hava Meydanı Mülki İdare Amiri Hayrettin Balcıoğlu “Dalaman – Ankara hattında doluluk arttıkça defa sayıları da artacaktır. Muğla Valisi Orhan Semiz başta gelmek için emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. – MUĞLA

Share: