Cumhuriyet tarihinin arz büyüğü! İşte içtimai ev projesinde evlerin yapılacağı İstanbul ilçeleri…

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Ulus Kongre ve Hars Merkezi’nde planlı etkinlikte Cumhuriyet tarihinin bildirme şişman sosyal konut projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

YER FAZLA HANE İSTANBUL’A YAPILACAK

Erdoğan, İstanbul’de 50 bin, Ankara’da 18 bin, İzmir’da 12 bin 400, Gaziantep’te 10 bin, Bursa’üstelik 8 bin 650 içtimai konut yapılacağını duyurdu.

İSTANBUL’DA 6 İLÇEDE BASAMAK İNŞA EDİLECEK

Detayların mahsus olmasının arkası sıra bu nöbet birlikte konutların İstanbul’birlikte hangi ilçelere yapılacağı zaaf konusu oldu. TOKİ Toplumsal Bölük Projesi İstanbul’un Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Silivri ve Tuzla ilçelerinde yapılacak.

İLÇELERE GÖRE BIRLIKTE SAYI VAR

Konutların yapılacağı ilçelerin belli olmasının yanı sıra, ne ilçeye birçok basamak yapılacağı üstelik netlik kazandı.İşte ilçelerde yapılacak konut sayıları:

ARNAVUTKÖY-BAŞAKŞEHİR-ESENLER – 28.340ÇATALCA İLÇESİ 540SİLİVRİ İLÇESİ (SELİMPAŞA) 200TUZLA İLÇESİ 20.920

TOKİ’YE MÜRACAAT ŞARTLARI NELER?

T.C. vatandaşı olması,Proje diyar sınırları içerisinde genişlik beş altı 1 yıl durma etmesi veya proje yer nüfusuna kayıtlı olması,Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda mukayyet konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha geçmiş karı sahibi olmamaİstanbul üzere mahiye ayak halkı gelirinin, en fazla kemiksiz 18.000 TL, ensiz genelinde 16.000 TL olması (Martir Aileleri, Savaş ve Fariza Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Dış)Bire Bir kerte halkı namına, biricik müracaat yapılmasıBaşvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.Genç kategorisine 14091992 tarihinden sonraları doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.Başvuru Bedeli: 500 TL.Share: