Çorum 3. iş haberi… Çorum’da eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 11 güç yakalandı

Çorum’da polis güçleri ekipleri yoluyla 19 adrese eş zamanlı kendisine planlı operasyonlarda, haklarında mukannen mahpushane cezası kâin ve muhtelif suçlardan aranan 11 gönül yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Çorum İl Inanma Müdürlüğü Asayiş Yazıhane Müdürlüğü ekiplerince haklarında kesinleşmiş mahbes cezası bulunan ve çeşitli suçlardan aranan şahısların yakalanması için devlet genelinde 31 kol, 82 personel ile 19 ayrı adrese eş anlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlarda hırsızlık, dolandırıcılık, gasp, isteyerek ve dümdüz cerh gibi çeşitli suçlardan haklarında kesinleşmiş mahbes cezası mevcut 11 hayat yakalandı. Gözaltına alınan 11 zat Güven Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin arkası sıra adli mercilere sevk edildi. Adli makamlarca 6 şahsiyet azade bırakılırken, 5 özlük ise tutuklanarak Çorum L Tipi Mecbur Ukubet İnfaz Kurumuna teyit edildi.

Düzenlilik Yazıhane Müdürlüğü’ne kapalı 22 takım, 106 personel ile aranan araçların yakalanmasına müteveccih 18 ayrımlı noktada yapılan operasyonlarda ise 461 çevirgeç kontrol edilirken, bin 174 erkek sorgulandı. Toplanmış 12 açkı sürücüsüne 22 bin 158 TL trafik yönetsel nakdî ceza tutanağı sıralama edildi. – ÇORUM

Share: