Çocukların bedeni ısındı, yüzü güldü

Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi, temas sene olduğu üzere bu sene birlikte şita mevsimi öncesinde gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına müteveccih çul desteklerini artırdı.

15 aileden oluşan 56 çocuğun göndermek paketleri Bağlar Belediye Reisi Hüseyin Beyoğlu’nun katıldığı organizasyonla doğrulama edilirken, 2022 yılı içerisinde destek sağlanan bala sayısı 2 bin kişiye ulaştı. Beyoğlu, sezmek yardımlarının yapıldığı belediyeye ilişik Günışığı Mağazası yetkililerine, “Buraya gelen gerekseme sahibi tek çocuğumuzu eli boş göndermeyin” talimatını verdi.

56 çocuğa şita öncesinde sezonluk elde etmek

Diyarbakır’dahi ihtiyaç sahibi vatandaş yoğunluğunun sunu çok olduğu ilçe kendisine ilgi çeken Bağlar’bile belediyenin çocuklara yönelik toplumsal destekleri devam ediyor. Kimsesiz çocukların dahi saha aldığı çocuklara, mevsim ihtiyaçlarına bakarak yollamak desteği sağlayarak hem ailelerin hem üstelik çocukların yüzünü güldüren Bağlar Belediyesi, Hars ve Toplumsal İşler Müdürlüğü bünyesinde canlılık gösteren Günışığı Mağazası vasıtasıyla bu sene şu anne büyüklüğünde 2 bin çocuğun ihtiyacını karşıladı.

15 aileden oluşan 56 çocuğa elan kışlık soymak desteği sağlanırken, ayrıntılar amacıyla hazırlanan ihtiyaç paketlerini sunma fail Bağlar Belediye Reisi Hüseyin Beyoğlu, buraya gelen tek aileyi ve çocuğu kavrayışsız çevirmemekte azimli olduklarını söyledi.

“Içtimai belediyeciliğin gereğini yapıyoruz”

Çocukların ihtiyacını karşılarken çokça balaban mutluluk duyduklarını belirten Başkan Beyoğlu, “İhtiyacı olan aileler belediyeye başvuruyor. Elan sonradan gerekseme durumlarını tespit ediyoruz ve vacip desteği imkanlar çerçevesinde sunuyoruz. Belediye halkın belediyesi, bu imkanların sahibi dahi gene halkımızdır. İhtiyacı olan kardeşlerimize karşı hal üreterek içtimai belediyecilik yapıyoruz. Hamd olsun bugüne kadar halkımıza alın utangaç olmadık. İhtiyacı karşılanan aile ve kollar güvenilmez mutlu oluyor. Onların mutluluğunu zat mutluluğumuz adına kabul ediyoruz. İnşallah bu kış de ihtiyacı olan çocukların bedenlerini ısıtıp, yüzlerini güldüreceğiz. Başvuran herkesle yakından ilgilenilsin ve imkanlar dahilinde ihtiyaçları karşılansın diye niteleyerek emir verdim. Personelimiz bu konuda zaten çok duyar” dedi. – DİYARBAKIR

Share: