Çınar: “Esnafımızın talebi koskocaman ve el göstericidir”

DOĞRU Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ile Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar, Malatya ekonomisinin belkemiği olan işletmelerin olduğu Sanayi Sitesindeki esnafları müzakere ederek taleplerini dinlediler.

Malatya’dahi ticaretin ve sanayinin kalbi noktalarından olan Uran Sitesini musahabe ederek burada üretim ve satma işleyen esnafları işyerlerinde musahabe eden Şarap ile Çınar, cebin teriyle ekmeğini kazanan esnaflara ve çalışanlara ‘yavuz ve fazlalaşan işler’ temennisinde bulundular.

Esnafın dilek ve önerilerini dinleyen Şarap ile Çınar, lüzum merkezi hükümetin gerekse de yerel yönetimlerin hizmetleri üzerine esnafları bilgilendirirken, yolda karşılaştıkları vatandaşlarla üstelik kardeş kardeş yazar, onların da taleplerini dinlediler.

Bir esnafın öz davetini ferasetsiz çevirmeyen Çakırdoğan ile Çınar, karşılıklı düşünüm alış verişi yaparak gıcırı bükme talepleri değerlendirdiler.

Misafirperverlikleri ve samimiyetlerinden kontekst umum esnaflara teşekkürlerini sunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Milletvekilimiz Ahmet Çakırdoğan ile gelişigüzel Sanayi Sitesindeki esnaflarımızı musahabe ettik ve taleplerini dinledik. Bizleri değme zaman olduğu kadar tekrar genişlik iyice şekilde ağırlayan, desteklerini sakat etmeyen umum esnaflarımıza şükranlarımı sunuyorum. Esnaflarımızla, vatandaşlarımızla aynı ve beraberiz, bu pir el birliği ruhu bizi dinç kılmaktadır. Esnaflarımızla çay sorumak ve hoşbeş etmek enerjimizi artıyor. Milletimizden aldığımız destekle ilçemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Esnafımızın, vatandaşlarımızın talepleri ve önerileri bizim için yol göstericidir, biz bunları önemsiyoruz. Zaman birlikte esnaf ziyaretimizde bizi güler yüzle karşılayan yekpare esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimiz sürekli eylesin, tüm esnaflarımıza aldatıcı, artımlı, bol kazançlar rica ediyorum” dedi.

DÜRÜST Fırka Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise “Kuma değerimiz olan nazirsiz ülkemizin geleceği için, bilcümle gelişigüzel 2023 hedefleri üzere omuz omuza yürümeye bitmeme ediyoruz, devam edeceğiz” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: