Çiftçiler, Kontratlı Besicilik Üzerine Bilgilendirildi

Kırşehir’birlikte Ilbay Hüdayar Mete Buhara, sürdürülebilir istihsal için sözleşmeli besicilik üstüne çiftçilere vukuf verilen tanıtım programına katıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde planlı toplantıya Vali Mete Buhara’nın yanı sıra Cilt ve Benzin Kurumu Genel Müdürü Mustafa Kayhan, Yozgat Deri Kombinası Müdürü Harun Pehluvan, İl Genel Meclisi Başkanı Şaban Çelik, Kırşehir Tecim Borsası Başkanı Neşet Çetin ve çiftçiler katıldı. Programda çiftçilere hitaben konuşan Ilbay Mete Buhara, tarımın içtimai düzeyde stratejik benzeri öneme topluluk olduğunu söyledi. Vali Mete Buhara açıklamasında; “Tarım günümüzde mühim benzeri öneme sahiptir. Sözleşmeli Besicilik modeli de çiftçilerimizin üretimini desteklemeye yönelik bir projedir. Esnaf teşkilatının temellerinin atıldığı Cömert kenti Kırşehir, çoğalan toprakları ve akla yatkın abuhava koşulları sebebiyle tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin genişlik çok yapıldığı illerden birisidir” dedi.

Ten ve Süt Kurumu Umumi Müdürü Mustafa Kayhan’ın sözleşmeli besicilik projesi üzerine çiftçileri bilgilendirdiği izlence çiftçilerin taleplerinin dinlenilmesi ile sona erdi. – KIRŞEHİR

Share: