Cesetleri Kızılırmak kıyısında kâin gençleri öldürdüğü argüman edilen 2 maznun hakim karşısında

Kırşehir’üstelik cesetleri Kızılırmak kıyısında kâin Şeyma Demir ve Hasan Aydoğan’ı öldürdükleri iddia edilen 2 sanığın yargılanmasına başlandı.

Kırşehir Gösterişli Ceza Mahkemesindeki önceki duruşmada, sanık avukatları, Demir ve Aydoğan aileleri amade bulunurken, vakfedilmiş sanıklar Ş.E. ve S.A. mahkemeye Curcunalı ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

“Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, nitelikli tensel akın, canavarca hislerle insan katil” suçlarından yargılanan Ş.E. ve S.A. mahkemede birbirlerini suçladı.

Duruşmada saraka verilen sanık Ş.E, cinayeti S.A’nın işlediğini ati sürerek, şunları kaydetti:

“S.A. ile gelişigüzel Şeyma ve Hasan’ın yanına aracımızla gittik. S.A, kendisini polis olarak tanıtıp otomobilden 2 genci bile silah zoruyla indirdi. S.A, ikisini da bulunduğumuz aracın arkasına kelepçeleyerek bindirdi. Henüz sonradan Kortullu köy için sürerek ıssız tıpkısı alanda Şeyma ile temas etmek amacıyla bizi araçtan indirdi. Beni ve Hasan’ı zırh zoruyla dışarıda bekletti. 5-6 an sonraları otomobilden inerek evvel Şeyma’yı sonra de Hasan’ı silahla öldürdü. Sonradan S.A’nın beni bile silahla korkutmasıyla ikimiz alay malay cesetleri aracın bagajında koyduk. Kızılırmak kıyısına gelerek onları nehre attık. Olaydan sonradan S.A. ile buluştuk. Bire Bir parkta konuşmalarımızı ben curcunalı kaydına aldım ve gürültülü kaydını daha sonradan emniyete konfirmasyon ettim.”

Sanık S.A. ise suçlamayı kabul etmeyerek cinayeti Ş.E’nin işlediğini söyledi.

Olay günü başı ağrıdığı üzere Ş.E’den analjezik istediğini ve sonrasında yaşananların çoğunu hatırlamadığını aktaran S.A, şöyle bitmeme etti:

“Ş.E’nin psikolojik sorunları vardı, akılsal dengesi yerinde değil. Gelişigüzel araçla Ağbayır mevkisine gittik. Orada Ş.E, çocukların bulunduğu araba yanında bizim aracımızı durdurdu. Otomobilden inerek kendisini çocuklara polis olarak tanıtıp onlara kelepçe takıp kendi aracımıza aldı. Bilahare dahi benim bilmediğim benzeri karye için gittik. Ş.E, çocukları araçtan indirip ilk Şeyma’yı sonraları Hasan’ı öldürdü. Ego onlardan akan beyin görüp kusmaya başladım. Ş.E’nin cebe zoruyla, birlikte cesetleri Kızılırmak Nehri’ne attık. Ş.E’nin anlattığı kabil curcunalı kaydı var ise çözümlenmesini istiyorum. Birlikte dinleyelim.”

Mahkeme heyeti, sanıkların mevkufiyet hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 20 Aralık’a erteledi.

OLAY

Kırşehir’üstelik iki dinç 25 Mart’ta gömük, kullandıkları makine Bağbaşı Mahallesi Ağbayır mevkisinde tecezzi edilmiş vaziyette bulmuştu.

Gençlerden Şeyma Çıpa’in cesedi 27 Mart’ta Kızılırmak kıyısında bulunup Akçaağıl köyünde defnedilmiş, 77 bölüm sonra dahi Kızılırmak üzerindeki Sarıyahşi Köprüsü altında Hasan Aydoğan’ın cesedine ulaşılmış ve ardından Dedeli köyünde defnedilmişti.

Olayla ilgili Ş.E. ve S.A. Kırşehir Güven Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince yakalanmıştı.

Share: