Çeltek Eğitim ve Araştırma Hastanesinde mesai dışı hizmetle randevu kapasitesi artırıldı

Yardımcı Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde çalışma dışında sunulan poliklinik hizmetiyle hastane randevu kapasitesinde yüzdelik 20’lik artım sağlandı.

Uşak Yetişek ve Araştırma Hastanesinde 2022 yılının 7 ayında, 907 bin 580 hastaya poliklinik hizmeti verildi. Bir dönemde hastanede 26 bin 608 faaliyetler gerçekleştirildi.

Salgın döneminin öncesindeki poliklinik sayılarının üzerine çıkıldığı hastanede, poliklinik randevularındaki yoğunluktan ortalık 25 Temmuz’dan bu yana düzentileme dışı poliklinik hizmetine geçildi.

Mevcut termin kapasitesinde yüzdelik 20’lik bire bir çoğalma kaydedildi.

Hastaneye çocuğunun tedavisi için mevrut İbrahim Yılmayan, AA muhabirine, iş dışında de polikliniklerde istikşaf yapılmasının adamakıllı benzeri uygulama olduğunu söyledi.

Yılmaz, “Çalıştığım üzere bazen çocuğumu hastaneye getiremiyordum. Böyle eklenmiş iş gayet iyicene oldu. Çocuğumu randevusuna getirebiliyorum. Cümle için henüz bol böyle. Çünkü 16.00’birlikte işten çıkanlar yetişemiyor polikliniğe. Hakeza 19.00’a büyüklüğünde elan bereketli oldu.” dedi.

Geçirdiği hareket kazasının peşi sıra kolunda kırık oluşan ve ortopedi polikliniğine mevrut Abdülahmet Keleş birlikte “Kısaca 1,5 kamer evvel bir aksiyon kazası geçirmiştim. Şu anda de Uşak Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesinde tedavi görüyorum ve mücahede saatleri dışında otama alabildiğim üzere bu uygulamadan çokça memnunum devletimize ve doktorlarımıza bayağı çok teşekkürname ederim.” diye konuştu.

Share: