Çankırılı sarıklı, Rektör Çiftçi’ye yazdığı kitabı ikram etti

Çankırı Atatürk Ortaokulu Plastik Sanatlar Öğretmeni Hoş Zerey Çalıştırıcı, kaleme aldığı “Yaşamak İçin Hanek” kitabını Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Dikici’ye arz etti.

Çankırı Atatürk Ortaokulu Müdürü Bekir Somuncu, Müdür Yardımcısı Muhittin Delice ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Tatlıca Zerey Antrenör, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Ekinci’yi musahabe etti. Ziyarette Sarıklı Matrak Zerey Antrenör, Rektör Ekinci’ye danışmanlığını Çankırı Karatekin Üniversitesi Hanek, Dizayn ve Mimari Fakültesi Gösterici Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emre Abat’in yaptığı faziletli lisans tezinden kitaplaştırılan ve Iz Yayınevi’nden sâdır “Seyretmek İçin Sanat” kitabını sunma etti.

Osmanlı’nın akıbet dönemi ve Cumhuriyet’in ilk yılları beyninde siyasi, kültürel, sosyal ortama şahitlik fail Şakir Ağırbaşlı ailesi üyelerinin hayatları ve sanatlarını ele düz eserle ait hikmet veren Plastik Sanatlar Öğretmeni Hoş Zerey Koç, “Bu kitap tafsilatlı zamandır hayalim olan ve çok düzentileme verdiğim benzeri çalışmaydı. Bu anlamda bana seçkin ahit bindi veren ve cesaretlendiren müşavir hocam Dr. Öğr. Üyesi Emre Rahat ilkin gelmek üzere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Antrparantez bizleri kabul eden ve kitabımıza yakın rabıt gösteren Sayın Rektörümüze dahi haddinden fazla teşekkür ediyorum. Mesai verdiğimiz tıpkısı çalışmanın şehrimizin eğitiminin en son yöneticisi marifetiyle beğenilmesi ve takdir edilmesi bizi çok bahtiyar etti. İnşallah daha farklı çalışmalarla yazmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Kitabı inceleyici Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Fellah, bilginin çokça tez tüketildiği ve gelişen uygulayım bilimi ile birlikte üretmenin, yazmanın akademiye ve toplum hayatı için çokça majör olduğu tıpkısı dönemde abece hayatına kazandırılan bu nev eserlerin çokça kıymetli olduğunu anlatım etti. Rektör Dikici, “Hoşur tahsis etmek çokça ağır, çok araştırma ve kavramak müstelzim ayrımsız gösteri. Altın öğretmenimizin kendi işi birlikte hem faziletkâr lisans yapması üzerine bu tezden bire bir pusula çıkarması haddinden fazla altın. Kendisini tebrik ediyorum. Biz Çankırı Karatekin Üniversitesi namına sunmak talip, bu mutluluk sosyete için yarayışlı bire bir aksiyon yapan herkesin yanındayız, destekliyoruz ve desteklemeye bitmeme edeceğiz. Öğretmenimizi benzeri kez daha kutlama ediyor ve bu bulunmaz eserin musahabe camiamıza berceste olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. – ÇANKIRI

Share: