Bursa- Amed maçındaki olaylara, ünlü esame tepki gösterdi! Tek benzeri noktaya aksan yaptılar

TFF 2’nci Tomar Beyaz Zehir Kadro mücadelesinde Bursaspor’un Amedspor’u 2-1 aşınmış ettiği maçta sâdır durumlar büyüklük gündemine oturdu. Davranışlar ilişkin bir nice kesimden aksülamel gelirken, ünlüler dünyasından konuyla ait paylaşım geldi. Ünlü adlar sosyal iletişim araçları hesaplarından “Irkçılık ve şiddete yarayışlı” diye olaya aksülamel gösterdi. İşte Bursaspor-Amedspor maçındaki yaşananlara mevrut tepkiler;

Gökhan Özoğuz

“Türkiyede ve Dünyada rastgele devir gelişigüzel çeşit ırkçılığa ve ayrıma alın çipo tıpkı pres üzere ara vermek İnsan ı kamil görevidir!”

“Bu faşist ve ırkçı çirkinliği, #Bursaspor taraftarlarının içine sızmış kargaşa, provokasyon başlatanlar olduğunu, Tümce gün kadar biliyor. Bursaspor taraftarını Bütün Türkiye bilir ve tanır. Okkalı hamlelerinizle kirletmeyin nadide kulüplerimizi!”

Ihsan Çağlayan

“Şaibe be! Ayıp ! Hepimizi aptal namına koyuyorsunuz! Irkçılık yabanlık suçudur ! Alman’a karşı de yapsan ırkçısın, Fransız’a karşı bile yapsan ırkçısın, Kürtlere alın de yapsan ırkçısın! Irkçı, ırkçıdır!”

Ahu Ertem

“Irkçılık ve şiddete yarayışlı!”

İlyas Salman

“Dövüp argaç tutturduğunuz, beyaz toros, yeşil resimleri gösterdiğiniz insanların o stadyumu büyüklük sevgisiyle dolup taşarak mı infirak ettiğini sanıyorsunuz? Döverek ihtimal egemen olursun amma insanları kazanamazsın.”

Berna Laçin

“Bakın “Hükümet İstifa” sloganı futbolu siyasetleştirmez, anne budur siyasetin sahaya inmesi! Neler oluyor?”

Sermiyan Midyat

“Irkçılığın Türk’ü, Kürt’ü, Japon’u, Alman’ı, Siyah’ı, Parafin’ı olanaksız. Irkçılık ırkçılıktır!Bizlerin ihtiyacı olan ise; çok kültürlülüğün zenginliği, özgürcesine yaşamanın onuru, fikrin ve ifadenin hürriyeti, temas ve beraberliğin güzelliğidir.”

Share: