Bozuk Google CEO’su Schmidt: Bireşimli anlak nükleer silahlar büyüklüğünde hareketli

Sakat Google CEO’su Eric Schmidt, KUL’nin Colorado eyaletinde düzenlenen Aspen Güvenlik Forumu’nda 22 Temmuz’de yaptığı konuşmada, devletler ortada sentetik anlak alanında, mukaddema çekirdeksel silahlarla ait anlaşmalara analog anlaşmalar yapılabileceğini belirtti.

67 yaşındaki yazılım mühendisi, “1950’lerde ve 60’larda, çekirdeksel silah testleriyle ilgili ‘sürprize saha yok’ kuralıyla bire bir acun kurmayı başardık ve testler da sonunda yasaklandı. Şimdi tıpkısı büyüklük imtihan amacıyla füze atmak istediğinde diğerlerine bili veriyor. Değişik ülkeler dahi füze defans sistemlerini kullanarak test edilen füzeyi izlem ediyor ve böylelikle sistemlerini buna göre eğitebiliyor. Bu ‘sürprize saha bulunmayan’ kuralı, düğme yiğitlik evet de emniyetsizlik dengesi meselesi” ifadelerini kullandı.

Schmidt, gelecekte MEMLUK ve Çin beyninde sentetik zekâ konusunda çapraz caydırma anlaşmalarının yapılabileceğini savundu. Mühendis, “ABD’nin Çin’i adi komünistler olarak gördüğünü, Çin’in da BENDE’nin liyakatsiz olduğunu düşündüğünü” söyleyerek, bu tutumun giderek bir açmaza bozukluk olabileceğini tez etti.

2001 ila 2011’de Google’ı yöneten Schmidt, bu açmazda her iki devletin birbirine alın yabansı ve güvensiz tutumunun artacağını ve düğme yerine silahlandıklarını düşünebileceğini savundu.

Schmidt, çekirdeksel silahlarla ilişik “sürprize vadi bırakmayan” düğme caydırıcılığın gelecekte bileşimli anlak amacıyla bile oluşturulabileceğini savunarak, “Şu anda kimesne bununla ilişkin çalışmıyor ancak bireşimli anlak buna defa açacak kadar kıvrak” dedi.

Soğuk Savaş döneminde ön plana sâdır “nükleer caydırıcılık”, nükleer silahlara ehil ayrımsız devletin, şaşırtı bire bir saldırıyla yok edilmemek üzere düşmanını caydırmaya çalıştığı askeri benzeri doktrindi. Devletlerin şişman yıkımla sonuçlanabilecek saldırılar gerçekleştirilmemesi amacıyla düğme ayrımlı caydırma politikaları geliştirmesi, bu doktrinin asıl amaçlarından biriydi.

Çekirdeksel caydırıcılık, ESIR’nin II. Dünya Savaşı’nda 6 Ağustos 1945’te Hiroşima’evet, üç dönüş sonraları üstelik Nagasaki’ye atom bombası saldırısı düzenlemesiyle ehemmiyet kazanmıştı.

Suçları aynı hafta başlangıçta oranlama fail sentetik zeka!

 

Sentetik zeka çap gelişim gücünün yerini alıyor

 

Sentetik zekadan suikast girişimi!

 

Bileşimli zekaların antropoit gözleri olacak

 

Share: