Bozuk evinde çocuklarıyla dirim mücadelesi veriyordu, son bilgisiz canevi ısıttı

Bozuk evinde çocuklarıyla dirim mücadelesi veriyordu, son boş kalpgâh ısıttı

BOLU – Bolu’de eşinin tecezzi ettiği 81 yaşındaki adamın, çocuklarıyla gelişigüzel tahakküm koşullar altında yaşadığı virana familya, hayırseverler yoluyla yıkılarak baştan yapıldı. 6 ay sonraları eskimemiş evlerine yerleşen Yalman ve çocuklarının mutluluğu gözlerinden okundu.

Bolu merkeze sınırlı Yakabayat köyünde eşi ayrılma ettikten bilahare 9 ve 11 yaşlarındaki iki çocuğuyla gelişigüzel defolmak amacıyla olan bire bir evde kıvrak Halit Yalman’ın yüzü, hayırseverlerin sebebiyle güldü. muhtar İbrahim Metyar, aileye müzaheret sağlanması üzere durumu Köroğlu Gençlik Teşkilatı Başkanı Mahmut Düzlük’a iletti. Muhtarın daveti konusunda köye giden Alan, Sert ailesinin yaşadığı evin fotoğraflarını çekerek sosyal iletişim araçları hesaplarından yayınladı ve yardımseverlere çağrıda bulundu. Düz’ın çağrısıyla hayırsever bir müteahhit, alay malay çalıştığı aksiyon adamlarıyla alay malay evi yıkarak yenisini yarmak istediğini belirtti. İş makineleriyle habbe katabolizma işlemi başlatıldıktan sonraları Sert ve 2 çocuğu yeni evleri yapılana büyüklüğünde bambaşka tıpkısı eve yerleştirildi.

6 kamer sonradan yıpranmamış evlerine yerleştiler

Halit Yalman ve çocukları, hayırseverler vasıtasıyla yaptırılan ve içerisi planlı evlerine 6 kamer bilahare kavuştu. Keder şartlarda yaşadıkları lüp durumunda kullanılmamış benzeri ocak bulan Dik ailesinin mutlulukları gözlerinden okundu. Yardımcı olanlara teşekkürname eden Halit Sert, “Tıpkısı başladılar. 1 ayda lüp dışı bitti. lime lime bile diğerleri tamamlandı. Devletimden ve milletimden Allah razı olsun” dedi.

Aileyi kullanılmamış evlerinde konuşma eden Köroğlu Gençlik Teşkilatı Başkanı Mahmut Düz ise “Evi gördüğümüzde çokça üzüldük. Ego da içtimai iletişim araçları hesabımdan paylaştım. Daha sonradan aynı yüklenici ile arkadaşları evi yaptırmak istediklerini söylediler. Evi yıktık ve 4 maaş sürede bitirildi. Evin mobilyası, perdesi, betonu kâffesi bire bir esnafımız aracılığıyla karşılandı” diye konuştu.

Share: