Borçka’da caddenin parke taşı taşları imece usulü döşendi

Borçka ilçesinde caddeye imece usulüyle parke döşedi.

Borçka Belediyesi, Model Mahallesi’nde Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nun bulunduğu ana yol üzerinde parke dizimi amacıyla sosyal medya üzerinden dayanışma çağrısında bulundu.

Çağrı konusunda toplanan vatandaşlar ve öğrenciler, caddeye gelişigüzel parke döşedi.

Borçka Belediye Reisi Ercan Orhan, vatandaşların ve öğrencilerin sayesinde yapılan mesai sonrası Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nun bulunduğu caddenin balaban bölümünün parkesinin dizildiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Zaman el birliği duygularıyla yanımızda olan bilcümle dostlarımıza teşekkürname ediyorum. Özellikle ekol sonrası öğrencilerimizin bu imeceye katılması bizleri çok duygulandırdı. Borçka’nın geleceğini, Borçka’nın geleceği olan gençlerimizle düz yazı ediyoruz. Bütün gelişigüzel Borçkamız üzere çalışmaya, kentimizdeki sorunları çözmeye bitmeme edeceğiz.”

Etkinliğine katılan Hasan Özışık ise “Buraya belediyemizin çağrısını görerek geldim. İmeceye katıldım zira Borçka hepimizin. Okulun olduğu bire bir caddede parke taşı dizilecekse bozukluk yardım etmeyelim ki? Bizler de elimizi taşın altına koyduk ve bugün çok güzel ayrımsız etkinlik gerçekleştirdik.” dedi.

Share: