Bolu haberi: Bolu’da 11 villadan 2 milyonluk soygun… Girdikleri evde aşındırmak pişirip yediler

Bolu’da 11 villadan 2 milyonluk soygun… Girdikleri evde kemirmek pişirip yediler

BOLU – Bolu’da, 11 villadan 2 milyon mesabesinde hırsızlık yaptıktan bilahare girdikleri evlerde yemek pişirip yedikleri tespit edilen 3 güç adliyeye gönderme edildi.

Edinilen bilgiye bakarak, İl Emniyet Müdürlüğü Düzenlilik Yazıhane Müdürlüğü ekipleri, ayrımlı tarihlerde Dağkent, Dodurga, Afiyet, Küçükberk, Firez, Yukarısoku ve Sandallar mahallelerinde mevcut 11 villadan hırsızlık yapıldığı ihbarı üzerine himmet başlattı.

Ekipler, yaptıkları çalışmalarda şüphelilerin kullandığı otomobili tayin ederek takibe aldı. Yapılan takipte şahıslar arakçılık yaptığı akıbet villadan çaldıkları eşyalarla kaçtıkları tam kovalamaca sonucunda yakalandı. Gözaltına alınan T.Ö. ve H.K. ifadeleri gönüllenmek için itimat müdürlüğüne götürüldü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 yaşama adliyeye sevk edildi.

Olayla ilişkin 2 eş ve 3 araçta yapılan aramalarda evlerden çalınan bütün 2 milyon mesabesinde bezgi eşyası, dünyalık, elektrikli ev eşyası ve tuhaf değeri olan eşyalar ele geçirildi. Çalınan eşyaların bire bir kısmının satıldığı belirleme edilirken, ele geçirilen eşyalar sahiplerine tasdik edildi.

Ayrıca, -hırsızlık yaptıkları evlerde kemirmek pişirip yedikleri belirlenen T.Ö.’nün 20, M.K.’nın 25 ve H.K.’nın 15 suç kaydı olduğu öğrenildi.

Share: