Birbirlerini yaralayan iştirakçi ve idareci için 1,5 yıla kadar mapushane istemi

Konya’birlikte, fabrikada çıkan tartışmada birbirlerini yaralayan aşçıyla başmuallim yardımcısının, “çarpık çurpuk cerh” suçundan 1,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Konya Cumhuriyet Altını Başsavcılığının hazırladığı iddianamede, fabrikanın müdür yardımcısı Ömer Ş’nin, aşevi Fatma P’yi telefonla ilgilendiği için uyardığı, bu nedenle aralarında ağız dalaşı yaşandığı tespitine düzlük verildi.

Tartışmanın devamında tarafların birbirlerine kadeh boduç attıkları kaydedilen iddianamede, “Tarafların, cılız tıbbi müdahaleyle giderilebilir şekilde yaralandıkları ve şikayetçi oldukları, olay yeri tutanağı, yan beyanları, adli raporlar mucibince ertelenmiş suçların işlendiğine dayalı yeterli delil ve ikircik oluştuğu anlaşılmıştır.” denildi.

Savcılık vasıtasıyla, cam bardağın silah akseptans edildiği iddianamede, temas iki tarafın birlikte 1,5 yıla büyüklüğünde hapisle cezalandırılması istendi.

Selçuklu ilçesi Organize Sanayi Bölgesindeki benzeri fabrikada 20 Temmuz’üstelik, lokanta namına etkin Fatma P. ile müdür yardımcısı Ömer Ş. ortada ağız dalaşı yaşanmış, birbirine pencere çamçak fırlatan ortalık yaralanmıştı. Sormaca ise Fatma P’nin şikayetiyle başlatılmıştı.

Share: