Bilge karşısına çıkan FETÖ şüphelilerinden 2’si tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) müteveccih, Eskişehir merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan ve adliyeye irsal edilen 22 şüpheliden 2’si tutuklandı, 3’ü adli arama gibi familya hapsi cezası aldı, 17’si dahi adli arama şartı ve yurtdışına yokuş yasağı kararıyla azade bırakıldı.

Eskişehir İl Itimat Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Siber Suçlarla Savaşım birimleri koordinesinde, FETÖ’nün askeri pinhan yapılanmasına müteveccih işler düzenlendi. Örgütün edimsel ve finansal yapılanmasının afişe edilmesi için gerçekleştirilen Gazi Turgut Arslan Operasyonu’nun devamı kendisine planlı cerrahi müdahale çerçevesinde Eskişehir merkezli namına; Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’da belirleme edilen 23 adrese sel düzenlendi. Kimlikleri tayin edilen 23 şüphelinin yakalanmasına müteveccih planlı operasyonlarda 22 yabansı yakalandı. Firari olan 1 şüphelinin yakalanmasına müteveccih başlatılan çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Gözaltına alınan 22 FETÖ şüphelisi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye gönderme edildi. Bilgili karşısına sâdır şüphelilerden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüphelilerden 3’üne adli arama şartı ve aile hapsi cezası verilirken, 17 berbat adli taharri şartı ve yurtdışına çıkış yasağı kararıyla erkin bırakıldı. – ESKİŞEHİR

Share: