Bildirme kaput yazlık hangi bölgede?

Yurt fiyatlarında fevk cepheli trend bitmeme ediyor. Dünyada değer çoğalma aynı hacim yordam kesse üstelik Türkiye’da devam fail istek rakamları sürekli fevk itiyor. Sonuç dönemde ise ağırlıklı olarak yazlık bölgelerde müstakil evlere bunaltıcı talep geliyor. Peki Türkiye’dahi bildirme gergin ve pahalı yazlık fiyatları ne bölgelerde?

METRE KARE FİYATI 15 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Çanakkale, Ayvacık ve Edremit körfezine akla yatkın olan bölgede vadi düzlük dubleks konutlarda, metrekare fiyatları 15 bin TL ile 20 bin TL beyninde değişiyor. Edremit bölgesinde düz kayran dubleks konutlarda metrekare birim değerleri 20 bin TL ile 30 bin TL civarında. Ayvalık Bölgesinde ise, dubleks ve villa tipi konutlarda metrekare vahit değerleri 25 bin TL 40 bin TL olurken, daire tipi konutlarda ise 15 bin TL ile 30 bin TL civarında değişiyor. Dikili bölgesinde düzlük düz dubleks konutlarda metrekare ünite değerleri 20 bin TL ile 35 bin TL arasında değişirken, ofis tipi konutlarda 15 bin TL ile 20 bin TL beyninde değiştiği gözleniyor. İzmir Foça’dahi ise dubleks konutların metrekare vahit değerlerinin 25 bin TL-55 bin TL ortada değişiyor.

YERYÜZÜ FAZILETLI FİYAT NEREDE?

Çeşme-Alaçatı bölgesinde ise dubleks konutların metrekare değerleri konutun niteliği ve konumuna sınırlanmış kendisine 50 bin TL ile 150 bin TL civarında olurken, yıpranmamış yapılaşmaların yoğunlaştığı Reisdere bölgesinde ise metrekare ünite değerleri 40 bin TL ile 80 bin TL beyninde. Urla –Mordoğan aksında ise arsa azlığı sebebiyle yeni göz üretimi maalesef çok bir iki olup, Kekliktepe civarında kim havuzlu sitelerde vahit fiyatlar 80 bin-120 bin TL, 20-30 almanak dubleks konutların vahit fiyatları ise 40 bin TL namına tayin edebiliyoruz. Vazıh Kuşadası’nda dubleks konutlarda metrekare birim değerleri 35 bin TL ile 55 bin TL beyninde, Didim bölgesinde ise 15 bin TL ile 30 bin TL arasında değişiyor.

Bodrum’üstelik çılgın ev üretimi yoğunlaşmış olup, metrekare birim değerleri 50 bin TL seviyesinden başlayıp, 130 bin TL ve üstüne çıkıyor. Dalaman bölgesinde metrekare fiyatı 10 bin TL ile 20 bin TL civarında iken, alelhusus villa tipi konutlara olan talebin aşkın olduğu Fethiye bölgesinde 20 bin TL ile 40 bin TL.

Bayramda Pınar 1000 TL’den başlıyor!

 

Bodrum’dahi 400 liraya hamburger

 

Bodrum’daki projesi amacıyla Mehmet Cengiz’e reaksiyon mektubu

 

Share: