Beğenilen cerrahi uzmanları afiyet turistlerini uyardı

Acun çapında beğenilen cerrahi alanında merkeze dönüşen Türkiye, bildirme haddinden fazla estetik muamelat yapılan beşinci talih kendisine zirveye yaklaşıyor. Ülkenin plastik ameliyat alanındaki olanakları sağlık turistlerini cezbederken, uzmanlar intihap yapmadan önceki hekimler için detaylı araştırı yapılması üzerine uyarıyor.

Son dönemde dünyanın estetik merkezi haline mevrut ülkemiz, plastik ameliyat alanında zirveye yaklaşıyor. Uluslararası Beğenilen Plastik Cerrahi Derneği’nin konuya dayalı yayımladığı sonuç rapora bakarak Türkiye, dünyada yer haddinden fazla bedii muamele yapılan beşinci ülke kendisine konumlanıyor. İşlemlerde başı calip koku alma organı ameliyatında dünya ikincisi olan ülkemiz, botoks operasyonlarında birlikte üçüncü sırada düzlük alıyor. Genişlik çok yapılan plastik cerrahi işlemlerinin devamında birlikte dip ve meme başı estetiği geliyor.

Ülkemize mevrut medikal beğenilen turistlerinin ülkelerine tayf ettikleri görünümle dönmelerinin, Türkiye’nin keyif turizmindeki imajının zaman geçtikte güçlendiğini belirten Beğenilen Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Teber konuyu şu sözlerle değerlendirdi:

“Ülkemizdeki beğenilen cerrahi kliniklerinin, serencam uygulayım bilimi medikal otama tekniklerinden yararlanarak ve hastaların önceliklerini temel alarak sunduğu analizör, acun çapındaki tahaccüm ivmemizi hızlandırıyor. Ülkelerine tatmin edici sonuçlarla dönenler, apayrı bir operasyon bahis konusu olduğunda tıpkısı doktorlarla aylamak istiyor, onları çevrelerine dahi tavsiye mektubu ediyor.”

PLASTİK CERRAHİDEKİ OLANAKLAR SAĞLIK TURİSTLERİNİ CEZBEDİYOR

Estetik yaptırmak üzere mevrut turistlerin otama süreçlerinde bir nice unsuru teferruatlı benzeri şekilde değerlendirdiklerinin altını çizen Beğenilen Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Balta, “Plastik Cerrahi alanındaki başarılarımıza gelişigüzel geçen dönme tıpkı yenisi eklenirken, kliniğimizde sunduğumuz başka fırsatlar dahi ziyaretçileri cezbediyor. Söz Gelişi hem ev içi hem üstelik güçlükle dışı estetik cerrahi kliniklerine göre henüz akilane fiyatlarla prosedür yapmamız, bütçe ayırt etmeksizin birçok kişinin istediği görünüme kavuşmasını kolaylaştırıyor. Hastalarımıza gösterdiğimiz ayrıcalıkları bununla da bağlı tutmuyoruz. Operasyon öncesi ve sonrasını üstelik çokça yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“YAŞANAN ÇIĞLIK DENEYİMLER, ÜLKEMİZİN İMAJINI ZEDELİYOR”

Kliniklerini ziyaret fail hastaların gerek seyahat gerekse operasyon ve salah sürecindeki konforlarına art düzeyde özen gösterdiklerine ilgi calip Op. Dr. Serkan Teber, “Şehir dışından ya da mahdut dışından mevrut yekpare hastaları havalimanından alarak, faaliyetler sonrasındaki incitici bakımlarına büyüklüğünde son merhale heveskâr bire bir çalışma yürütüyoruz. Bu süreçte görüyoruz ki kliniğimizdeki avantajlardan kıvançlı artan turistlerin birçoğu kendilerini çok ak yazılı hissediyor. Çünkü başvurdukları birçok klinikte yaşadıkları şiddetli deneyimler, önyargı edinmelerine posta açıyor ve ülkemizin imajını zedeliyor” şeklinde konuştu.

ESTETİK CERRAHİYİ TİCARETE DÖNÜŞTÜRMEMİŞ HEKİMLER TERCİH EDİLMELİ

Farklı coğrafyalardan gelen hastaların birçok konuda kaygılandığını kaydeden Beğenilen Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Balta, “Sağlık turizmi, dünya genelinde ticari ranta dönüşmüş durumda. Bu yüzden işinde kıyak sıfır hekimlerin gerçekleştirdiği kavisli operasyonlar, kavisli beceri ve çalışmalar yahut bozuk materyal kullanımı hem hastaları hem birlikte alanındaki kalburüstü hekimleri hayalet kırıklığına uğratıyor. Hastaların ehlivukuf ve klinik seçiminden önce teferruatlı aynı araştırı yapması ve beğenilen cerrahiyi ticarete dönüştürmemiş hekimleri tercih etmesi muhteşem” dedi.

BAŞARISIZ ESTETİK OPERASYONLAR SAĞLIK RİSKİ DOĞURUYOR

Başarısız benzeri beğenilen operasyonun sağlık açısından riziko barındırdığını nâkil Op. Dr. Serkan Teber, bu durumun ant ve maddesel zayi dahi yarattığını belirterek sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Hastaların otama olmadan ilk hekimlerin dijital kanallardaki hesaplarını taharri etmeleri ve hamur hastaların paylaştığı tedavi süreçlerini izlem etmeleri majör. Bu aşamada biz üstelik araştırı sürecinde hastalara sakıt yükü tenkis etmek amacıyla dijital kanallarımızda hastalarımızın cerrahi müdahale sonrası görüşlerine ve hassaten aylar ahir görüntülerine üstelik düz veriyoruz. Bu sayede kliniğimize gelmeden geçmiş hikmet sahibi olan hastalar, ülkelerine bahtiyar aynı şekilde dönüyor.”

Share: