Bebeğini karınca zehri ile öldürmeye etkin babanın tahliye talebine ret

YALOVA’bile 13 günce bebeğinin mamasına karınca zehri katarak öldürmeye çalıştığı gerekçesiyle Serhat Oskan’ın (41) tutuklu yargılanmasına bitmeme edildi. ‘Tasarlayarak madun soya fasulyesi, eğin ve can kuşu bakımından kendisini savunamayacak kişiye karşı öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıl hapsi istenen Oskan, cezaevinde mağdur olduğunu söyleyip, tahliyesini istedi. Mahkeme, Oskan’ın talebini reddetti.

Türkan ve Serhat Oskan çiftinin, 28 Ilk Teşrin 2021’de ‘Ecrin’ adını verdikleri kız çocukları dünyaya geldi. Bire Bir restoranda kurye kendisine etkin Serhat Oskan, iddiaya göre bu dönemde üzücü davrandı, WhatsApp yerinde ‘Tam abat edelim derken bala bacak bağı kadar dolandı ayaklarıma’ ve ‘Aldık başa belayı’ kadar paylaşımlar yaptı. Serhat Oskan, kızı Ecrin 13 günlükken, 9 Kasım’bile işten eve döndüğünde, mamanın içine karınca zehri kattı.

BEBEK ZEHİRLİ MAMADAN İÇTİDurumdan habersiz olan Türkan Oskan, 2 emzik mamayı akşam ezanı ve sabah tevessül etmek üzere Ecrin’e içirdi. Mama bittiğinde biberonda tortular kaldığını ayırt fail Türkan Oskan, önceki bozulduğunu düşündü. Fakat mamayı çöpe atarken dokunaklı kutusunu gören Türkan Oskan, kutu ve biberonu sair kızı E.O.’ya (13) verip eczaneye gönderdi, mamaya ateş katılıp katılmadığına bakmalarını istedi. Eczacının mamaya çığlık katıldığını söylemesi üzerine Türkan Oskan, durumu polis güçleri ve afiyet ekibine bildirdi. 10 Kasım’de ambulansla hastaneye kaldırılarak güç bakımda tedaviye alınan Ecrin süt kuzusu, 1 dolaşma bilahare taburcu edildi.’BEBEK RAHATIMI BOZUYORDU’Olayın arkası sıra polis, Serhat Oskan’ı yakalayıp gözaltına aldı. İfadesinde, bebeğini zehirlemeye çalıştığını itiraf eden Oskan, “Sarhoştum. Bebeğin rahatımı bozduğunu düşünüyordum. Benzeri kaşık zehri mamasına karıştırdım, ondan ayrılmak istemiştim” dedi. Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye atıf edilen Serhat Oskan, çıkarıldığı mahkemece ‘Nitelikli bile bile cani suçuna teşebbüs’ suçundan tutuklandı. Serhat Oskan karşı ‘Tasarlayarak ast soya, beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiye cebin öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıl cezaevi cezası istemiyle sevgili açıldı.’EŞİM VE ÇOCUKLARIM İÇİN ÖLÜRÜM’Serhat Oskan’ın yargılanmasına Yalova 2’nci Aheste Ukubet Mahkemesi’nde bitmeme edildi. Türkan Oskan’ın kucağında bebeği ile katıldığı duruşmaya tutuklu maznun Serhat Oskan, Kocaeli Cezaevi’nden Ses ve Kaynak Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Taraf avukatları ile Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı bile duruşmada amade bulundu.Bebeğine mahsustan olarak zarar vermediğini belirten Serhat Oskan, “Eşimi ve çocuklarımı haddinden fazla seviyorum. Zaman bana ‘öl’ desinler ölürüm. Mağdur durumdayım. Tahliyemi ve beraatımı temenni ediyorum” dedi.Türkan Oskan ise eşinden daha evvel şikayetçi olduğunu hatırlatarak, çocuklarıyla ilgilenmesi gerektiğini, bu nedenle duruşmalara karışmak istemediğini dile getirdi.

Karı ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı avukatı, sanığın alıkonulma halinin devamını istedi. Murafaa heyeti Serhat Oskan’ın mevkufiyet halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Share: