Bayburt’ta “Türkiye Yüzyılı ve Toyluk Paneli” düzenlendi

Bayburt’ta, “Türkiye Yüzyılı ve Bilgisizlik Paneli” gerçekleştirildi.

Bayburt Üniversitesi, Bayburt Eğitim Firez ve Bakım Vakfı ile Eğitime Destek Platformu (TERBIYE) Bayburt Temsilciliği iş birliğinde Bayburt Üniversitesi Baberti Kampüsü’nde kâin Busenaz Sürmeneli Spor Salonu’nda düzenlenen panelde konuşan Rektör Prof. Dr. Bahtiyar Türkmen, öğrencilerin paneli özden izleme etmesini istedi.

Bayburt Üniversitesi herkesin üniversitesi olduğunu tamlayan Türkmen, “İnşallah gittikçe ortaöğretim ve ortaokuldaki kardeşlerimiz de üniversitemizi tercih edecektir. Panelin düzenlenmesinde emeği geçen bilcümle kuruluşlara teşekkürname ediyorum.” ifadesini kullandı.

TERBIYE İl Temsilcisi ve Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevhit Ayengin de dünya adına içre eğitim olan her kalem faaliyeti desteklediklerini dile getirdi.

Gençlerin ülkenin geleceği için ehemmiyet taşıdığını vurgulayan Ayengin, “Gençlerimiz yarının Türkiye’sini, dünyasını düz yazı edeceklerdir. Gençlerimiz elan evvel üstelik kendilerini tanıtlama ettiler. Fariza kendilerine düştüğünde neler yapılabileceğini gösterdiler.” dedi.

Bayburt Yetişek Ekin ve Bakım Vakfı Başkanı İsrafil Alp de öğrencilere ve vatandaşlara destek vermeyi amaçladıklarını, bu kök organizasyonlarda düz almaktan bahtiyarlık duyduklarını söyledi.

Daha sonra GENAR Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Aktaş’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde, DOĞRU Tümen Bayburt Mebus Fetani Battal, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ümraniye Belediye Reisi İsmet Yıldırım, Bayburt Kol Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk ve gazeteci Taha Hüseyin Karagöz, Türkiye’nin ati yüzyılı konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Panele, Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Share: