Başkan Yalçın: “Çanakkale Zaferi, binlerce almanak cesim tarihe ehil milletimizin baştan şahlanışının sembolüdür”

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalman, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. sene dönümü nedeniyle bir mülahaza yayımladı. Başbuğ Yalçın mesajında, ” Çanakkale Zaferi, binlerce yıllık önemli tarihe sahip milletimizin baştan şahlanışının sembolü, inancın, azmin ve kararlılığın simgesidir.” dedi.

Başbuğ Sarp mesajını şöyle sürdürdü; “Çanakkale’birlikte sergilenen bağlanak, kardeşlik ve dayanışma milletimize hem zaferi getirmiş hem üstelik Halas Savaşı amacıyla gerekli olan cesareti ve uğraş ruhunu vermiştir. Çanakkale Zaferi; vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali bahis konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini yekpare dünyaya göstermiştir. Çanakkale Zaferi, esbak olduğu kabilinden bugün birlikte milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz konusunda tasrif kuranlar amacıyla hiçbir devir unutmamaları müstelzim aynı derstir. Yurt müdafaasında şehadet mertebesine erişen Çanakkale şehitlerimiz özellikle oluşmak üzere cemi şehitlerimizin ermiş hatıralarını yüreğimizde sarmak ve keyiflendirmek, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak, onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşarak reçete sağlamak, bizlerin üzerine sakıt milli benzeri fariza, nazik bire bir saygınlık ve vefa borcudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilkin tutmak için vatanını canından muazzez bilen Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Dumlupınar’dan 15 Temmuz’a büyüklüğünde kamu şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kamu gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” – KAYSERİ

Share: