Başkan Eroğlu, hayalindeki projeyi açıkladı

Tokat Belediye Reisi Eyüp Eroğlu, hayalindeki projenin Tokat’a Arsıulusal Yaş Göveri Semere Geri Hizmet Merkezi ve beraberinde ihtisaslaşmış benzeri tarım gıda konserve alanı çalışmasını hayata buyurmak olduğunu söyledi.

Tokat’ta bire bir otelde planlı çalıştayın kapanış toplantısı Belediye Reisi Eyüp Eroğlu’nun katılımı ile yapıldı. Tokat’ın geleceğine müteveccih turizm, tarım ve ekonomi başlıkları altında konuşma işleyen Başkan Eroğlu, hayalindeki projeyle ilgilendiren değerlendirmelerde bulunarak, “Tokat’ımızda serencam yıllarda yapılan çalışmalarla tarımsal üretimde başta kâr kalkmak için balaban artışlar oldu. bununla birlikte ajur altı tarımın elan çok güçlenmesi gerekiyor. Birçok projeyi hayata geçirdik. Tokat’ın elan çok gelişmesi, gelişmesinin hızlanması amacıyla projelerimiz beyninde bir anda geçmiş gerçekleştirmemiz gereken Ekincilik Kombinasyon Sanayi Bölgesi projesi olduğunu hikâyelemek istiyorum. Benzeri hayalimiz var. Tokat’ta tıpkısı Uluslararası Yaş Sebze Yemiş Lojistik Merkezi ve yanı sıra ihtisaslaşmış tıpkısı ekincilik besin konserve alanı çalışmasını hayata geçirmek istiyoruz. Bu bizim şehrimizin dokusuna coğrafi yapısına ve zirai potansiyeline akıllıca olan ayrımsız çalışmadır. Eğer bunu başarabilirsek Tokat, bire bir Tokat henüz evet diyoruz. Bu çalışmalarla melfuf ayar üreterek çiftçilerimizin soylu erki kazançlarını yükselterek Tokat’ımızın hesaplı anlamda gelişmesine şanlı katkılar sağlamış olacağız. Zirai tutum bağlamında bu çalışmalarla Tokat’ımızı hep Türkiye’de adından hezel ettirecek sonuçlara kazanımlara kavuşacağına inanıyorum” dedi.

Başkan Eroğlu, tahminî 1 milyon metrekarelik tıpkı alanda kurulacak tıpkısı zirai organizasyonun içerisinde bir nice tesisi barındıracağını belirterek, “Tıpkı bölümünde yatırımcılara ayrılan yerde yatırımcıların celal teşvikleri ile işletmeler kurarak Tarım OSB alanının kurulmasını planlıyoruz. Tokat’ta üretilen ürünlerin şişman tıpkısı çözme kurularak ülkemizin değme yanına gönderilmesi bunun yanında tarımsal ürünlerin işlenerek yurtdışına ihraç edilmesini kurguluyoruz. İhracata uygun ürünleri kurmak amacıyla laboratuvarların kurulduğu tıpkı nahiye. Gene kurutma fabrikalarının düzlük aldığı aynı konseptin dahi vadi aldığı ayrımsız kesim. Seçkin cins bilimsel altyapısı bitmiş tesislerle birlikte benzeri geri hizmet merkezi da kurularak Tokat’ı haddinden fazla iyicene noktalara taşıyacak aynı çalışmayı gerçekleştirmeyi arzuluyoruz. Bu çalışmayı tamamladığımız zaman Türkiye’ye benzer olacak tıpkısı say olacaktır. Bu çalışmanın hızlanması üzere bilcümle paydaşlarımızla işbirliği yapıyoruz ve en gelişmemiş zamanda hayata kılmak istiyoruz” diyerek konuştu. – TOKAT

Share: