Başbuğ Deveci, muvaffakiyetli haltercileri ödüllendirdi

Nevşehir Şehremini Dr. Mehmet Savran, katıldıkları Acun, Avrupa ve Türkiye Halter Şampiyonalarında paye elde fail Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün sporcularını akseptans etti. Başarılı sporcuları ve antrenörlerini tebrik kartı etti.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Sarban, Nevşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün haltercileri Yasin Kişi Gürel, Hatice Kızmaz, Yaşar Yağız ve Furkan Orhan ile antrenörleri Burak Erdoğan’ı başkanlık makamında konuk etti.

Sarban, “Bu şehrin gençlerine ve spora desteğimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Sporcular ve antrenörleri ile tıpkısı süre kardeşçe fail Savran, geçtiğimiz aylarda Kırıkkale ilinde yapılan Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu, Meksika’birlikte gerçekleştirilen IWF Yıldızlar Acun Şampiyonasında silkme kategorisinde acun ikincisi, Polonya’de yapılan EWF Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında silkmede Avrupa rekoru kırarak Avrupa şampiyonluğu, toplamda ise Avrupa ikinci, Karaman’da yapılan Erkân Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi olan Yaşar Kara,U15 Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve EWF U15 Avrupa Halter Şampiyonasında feshetme, silkme ve toplamda Avrupa ikincisi olan Furkan Orhan, Minikler 1. Hamle Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü, Okullar arası Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve Minikler 2. Etap Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Yasin Bay Gülen, Minikler 1. Adım Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü ve Minikler 2. Kadem Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Hatice Kızmaz’ı tebrik etti.

Uray Başkan Yardımcısı Furkan Feralan ve Nevşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar’ın bile bulunduğu ziyarette tüvana sporcuların başarıları ile alım duyduklarını tamlayan Sarban, sporcuların başarılarında iri emekleri olan antrenörleri, aileleri ve kulüp yöneticilerini bile kutlayarak teşekkürname etti.

Birçoğu milli topluluk forması giyen haltercilerden önümüzdeki dönemde da kocaman başarılar beklediklerini ve onlara güvendiğini vurgulayan Sarban yaptığı mukayyet açıklamada, “Sizler bu başarılarınızla bir nice arkadaşınıza emsal oldunuz. Nevşehirli gençlere destek verildiğinde, onların ellerinden tutulduğunda memleketi ve ülkesi için neler yapabileceğini kamu dünyaya gösterdiniz. Bizlere yaşattığınız gurur ve mutluluğun tarifi yok. Takkadak bu şehrin bir şehremini yerine değil, sizlerin bire bir ağabeyi olarak gelişigüzel ant yanınızda olacağım. Sadece halter üzere değil bu şehirde spor yarmak isteyen cemi çocukların, gençlerin birlikte biz olacağız.” dedi. – NEVŞEHİR

Share: