Başbuğ Aras, incelemelerde bulundu

Başkan Aras, incelemelerde bulundu

Aras: “Çalışmalar ihtiyacı bastırmak üzere”

MUĞLA – Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras, Dr. Seçkin Ataman Caddesi’nde bitmeme fail çalışmaları yerinde inceledi.

Komutan Aras, Aydem eliyle zindelik hattının saha altına alınma çalışmalarının balaban oranda bitmesiyle Muğla Büyükşehir Belediyesi yoluyla başlatılan üst yapı çalışmalarını yerinde inceledi.

İnceleme böylece ilgilendiren müteahhit firmaların yetkililerinden icraat hakkında vukuf düzlük Komutan Aras, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Seçkin Ataman Caddesi’nde Aydem aracılığıyla tahminî 2 kamer önceki başlayan icraat şişman ölçüde bitti. Demincek yemeden içmeden spekülasyon, enerjilendirme ve tavzih çalışmaları sürdürülmekte. Yine gâh kılçık yollarda birlikte Aydem’in kazı çalışmaları devam ediyor. Aydem’in çalışmaları şişman bir gerekseme sonucu yapılıyor zira şu anda bölgemizdeki enerji ihtiyacı bulunan hatlarla, bulunan dikme üstü hatlarla ihtiyacı karşılayamayacak durumda. Bu yüzden kasır tipi trafolar yapılıyor ve erke nakil hatları düzlük altına alınıyor. Şu anda yapmamız müstelzim, kışı etmek amacıyla erke kesintilerinin önüne terhis etmek amacıyla yapmamız gereken ayrımsız emek.”

Aydem’in çalışmaları dışında bölgede MUSKİ’nin bile çalışmaları olduğunu belirten Komutan Aras, sözlerine şöyle devam etti:

“Imdi bu çalışmaların ardından arka istila, yaya kaldırımı ve kasaba düzenleme çalışmaları sürdürülmekte. Yaklaşık 10 dönüş önceki başladı bu icraat. Öncelikle bulunan asfalt kaplama trencher ile kazınarak materyal alınıyor ve sakat kaldırımlar sökülüyor. Elbette ki bu galiba beş altı alıyor. Bu 10 günlük çalışmada dahi bayağı tıpkısı el münfail, müteahhit firmamız ve Büyükşehir Belediyemizin ait birimleri burada çalışmalarını sürdürüyorlar.”

“Problemler geride kalacak”

Çalışmalar sırasında istenmeyen durumlarında yaşanabildiğini belirten Başbuğ Aras, “Bu mıntıka alay verildiği tarihte yetiştirilmeye çalışılacak. Eğer mahsus bir süre teehhür olursa dahi vatandaşlarımızdan şimdiden anlayışları amacıyla teşekkür ediyoruz, çalışmalardan yağlık yaşanan olumsuzluklar zımnında de özür diliyoruz.” diye çalışmaların bitmesinin ardından bütün sıkıntıların geride kalacağını belirtti.

Başkan Aras, sözlerini şöyle tamamladı:

“Çalışmalar bittikten sonradan bütün problemler geride kalacak. Enerjimizi mıhlı bir şekilde alacağız. Yolumuz düzgün olacak, kaldırımımız aklık olacak ve burası ayrımlı bir görünüme kavuşacak. Bilcümle bu icraat bunun için yapılıyor.”

“24 saat hazırız”

Başkan Ahmet Aras antrparantez bölgedeki icraat zımnında yaşanacak akarsu kesintisi veya özge aksaklıklar yerinde vatandaşlardan durumu, belediyenin ait iletişim hatlarından bildirmesini istekle şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediyemizle, ait müteahhit firmamızla beraber, Aydem ile bu arada Bodrum Belediyesi, sizlerin hizmetindedir. Sıkıntıları, sorunları evet dahi problemleri çözmek amacıyla 24 saat hazırız. Ego yine kamu vatandaşlarımıza anlayışları amacıyla teşekkürname ediyor, sunulan rahatsızlıktan hava birlikte kendilerinden özür diliyorum.

Share: