Balıkesir haberi! Balıkesir’de 61 şahsa güvenlik ve kaçakçılık operasyonu

Balıkesir’de polis ve kurnaz ekiplerinin devlet genelinde yaptıkları ayrı ayrı operasyonlarda 61 şahsı gözaltına alırken, adli makamlara irsal edilen 13 özlük tutuklandı.

Balıkesir İl Itimat Müdürlüğü Asayiş Ofis Müdürlüğü ekipleri genel güvenliği ve asayişi çıkarmak amacıyla Karesi, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit, Erdek, Havran ve Susurluk ilçelerinde yapılan çalışmalarda türlü suçlardan aranan 22 nefer gözaltına alınırken, adli makamlara irsal edilen 13 eş tutuklandı. Yapılan aramalarda; 3 sayı ruhsatsız tabanca ve tabancalara ait 20 sayı fişek ve 1 sayı blöf tabanca ele geçirildi.

İl Uyanık Komutanlığı ekipleri sonuç 1 haftada kaçakçılık ve tevhit cürüm olaylarına yönelik yapılan istihbari icraat neticesinde; bin 191 nüsha sentetik uyuşturucu hap, 632 gram metamfetamin, 31 gram kubar esrar, 1 sayı hassas mizan, 3 adet mızrap istimal aparatı, 114 bin skor yoğun makaron, 109 nüsha sikke ve tarihi kitap niteliğinde şey, 25 adet banka üzüntü, 9 sayı tabanca, 1 nüsha av tüfeği ve 408 sayı fişek ele geçirildi. Olaylara müdahil 39 bed şahsiyet yakalandı. – BALIKESİR

Share: