Bakan Varank: “Kültürlü ve Söke’nin geleceği bugünden çokça henüz iyice olacak”

Uran ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Işıklı’ın Söke ilçesinde Tecim Borsası’nı musahabe etti. Vekil Varank, “Aydınlık ve Söke’nin geleceği bugünden çokça elan iyicene olacak” dedi.

Uran ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yanında Münevver Valisi Hüseyin Aksoy ve DOĞRU Tümen milletvekillerinin de aralarında bulunduğu neşeli tıpkı heyetle gelişigüzel Söke Ticaret Borsası’na geldi. Vekil Varank, Söke Tecim Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Nejat Sağel, Divan Başkanı Yüksek Özdericioğlu, divan ve yönetim kurulu üyeleri aracılığıyla karşılandı.

Basına sınırlanmış kendisine gerçekleştirilen toplantıda Bakan Varank’a, Borsa Başkanı Nejat Sağel eliyle Söke’ye yapılacak lisanslı antrepo ile ilgilendiren kendisine lokma yapıldı. Nazır Varank, Borsa’nın ardından henüz bilahare programında olmamasına karşın Söke Tecim Odası’na geçti. Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kip Sakalar, Sedir Başkanı Veysel Yağız ile dalavere ve sedir üyeleri karşılamada hazır bulundu.

Tecim Odası’nda yaptığı konuşmada borsa, hane ve endüstri odaları kabil kuruluşların birer lokomotif, şehrin dinamizmine şürekâ olduğunu söyleyen Vekil Varank, Söke’nin ekincilik kenti olmasının yanında uran kenti olma uğrunda acilen ilerlediğini söyledi.

Avrupa’da alanında bildirme nazik olan kağıt fabrikasını gezdik, mütenevvi açılışlar yaptık diyen Bakan Mustafa Varank, “Kim derdi ki binlerce istihdamı tıpkısı firma gerçekleştirecek. İşte biz hayal edilemeyenleri, insanların umutlarını yeşertecek tıpkı iktidar olduk. Şehirlerin ihtiyaçlarına göre odaklanarak hizmet üretmeye bitmeme edeceğiz. Söke’dahi lisanslı depo projesi var. Az Buçuk tehirli gitse bile Söke’birlikte majör bire bir yatırım olan lisanslı depoyu hayata geçiriyor olmaktan mutluyuz. Münevver’ın gün doğusu kesiminde tıpkı antipatik hava deposu kazandırmayla ilgili tekrar Tecim Borsası ile görüştük. Domestik kalkınmanın ne kadar makro olduğunun farkında tıpkısı Bakanlığız. Vatandaşa dokunarak ve uygun domuzuna neticeler alıyoruz. Aydınlık ve Söke’nin geleceği temiz, bugünden haddinden fazla elan pir olacak” dedi.

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geç saatlere kalmasına karşın kendisini ağırlayan Söke Ticaret Borsası ve Söke Tecim Odası’na değişik teşekkür etti. – AYDIN

Share: