Bakan Koca’nın duyurduğu HealthTürkiye’nin detayları anlaşılan oldu

Bakan Kayırıcı’nın duyurduğu Health Türkiye’nin detayları mahsus oldu

ANKARA – Esenlik Bakanı Fahrettin Herif marifetiyle geçtiğimiz günlerde duyurulan ve Türkiye’nin esenlik turizmine ulama sağlaması beklenen “HealthTurkey” projesinin detayları anlaşılan oldu.

Keyif Bakanı Fahrettin Herif’nın sağlık hizmetlerini cümle dünyaya lanse etmek ve keyif turizmine katkı icat etmek üzere duyurduğu Türkiye’nin arsıulusal esenlik hizmeti markası “HealthTürkiye” ile keyif turizminin elan bile gelişmesi hedefleniyor. “HealthTürkiye” üzerine vekillik binasında açıklama eden yetkililer, yapı ayraç ile Türkiye’nin avangart olduğu afiyet turizminin elan üstelik genişlemesini beklediklerini dile getirdiler. HealthTürkiye markası karşı açıklamalarda kâin Dr. Ebru Kültürlü, “Sağlığın toptan yıldızı yerine arsıulusal keyif hizmetlerini cemi dünyaya öncelemek ve bu hizmetlerine ivme vermek için oluşturulan Türkiye çatı markası altında akademik desteği ulaşmak için eke benzeri bileşen adına Arsıulusal Afiyet Hizmetleri Çok Ortaklı Şirketi Yüksekokul kurulmuştur. Bu yüksekokul ile esenlik turizmi alanında sektörde bakım vermekte olan bütün çalışanlara terbiye desteği atfetmek, bununla birlikte uluslararası arenada, sınırlı dışındaki esenlik personelini ülkemizdeki esenlik profesyonellerimizle ve esenlik altyapımızla çitmek için uluslararası keyif iz turizmi çalışmaları başlatılmıştır” dedi.

Uluslararası sağlık hizmetlerinin Türkiye’nin tanıtımında görk oynayacağını belirten Mehmet Karakaya ise, “Arsıulusal sağlık hizmetleri alanında ülkemizde sunulan hizmetlerin tanıtımını ayırmak, amme ve hususi sektörün esenlik turizmine müteveccih hizmetlerini tavlandırmak ve koordine gelmek USAŞ’ın kuruluş kanunlarında belirtilenlerden bazıları. Bu çerçevede ülkemizin uluslararası esenlik hizmetleri alanında da sunu çok tercih edilen mutluluk olabilmesi üzere HealtTürkiye yapı markası oluşturulmuştur. Çatı ayraç ile ülkemizin kıvrak esenlik sistemini ve bu sistemi oluşturan kamu, özel tamam paydaşların arsıulusal alanda deli dolu tıpkısı şekilde tanıtılması amaçlanmaktadır” diyerek konuştu.

Projenin amacı doğrultusunda web portalı açıldığını dile getiren Karakaya, şöyle devam etti:

“Bu garaz üzere çatı bellik altında yapılan çalışmalardan biri da HealtTurkey web platformudur. Bu kucak Türk sağlık sisteminin, afiyet tesislerimizin ve ülkemizin tanıtımını kapsayan afiyet turizmi portalı olarak hayatiyet göstermektedir. Esenlik hizmeti almak üzere tercih eden veya tercih etmek talip arsıulusal misafirlerimiz burada sağlık tesislerimize kolaylık ulaşabilir. Peşi Sıra afiyet tesislerimizden tedavilerine ilgilendiren bilgiler birlikte alabilmektedir.”

Yapı bellik altında geliştirilen muhtelit gerçeklik ile öğrencilere herif anatomisinin macerasız ayrımsız şekilde öğretilmesi birlikte planlanıyor.

Share: