Avustralya’da dünya pembeye boyandı! Uzaylı istilası sandıkları olayın aslı bakın hangi imdi

Avustralya’nın Mildura kasabasında çarşamba günü yaşanan olayda şans pembeye döndü. Gökyüzünün rengi nedeniyle şaşkınlığa uğrayan bölge sakinleri, yaşanları uzaylı istilası sandı. Ürküten olayla alay malay hem yerli umum hem da yaşananlardan bitirmiş olan hemen aceleten herkes tek tıpkı sorunun cevabını iptila etti: Bu yaşanan neyin nesiydi?

“BU BİR UZAYLI İSTİLASI MIYDI, YOKSA BİR ASTEROİT MİYDİ?”

Kasabanın eğin gülgûn aynı parıltıyla aydınlandığında, yerel sakinlerden Tammy Szumowski kıyametin gelip gelmediğini alçalma etti. Szumowski BBC’ye verdiği demeçte, “Yemeden Içmeden soğukkanlı ve sakin olmaya çalışıyordum ve çocuklara ‘Endişelenecek bir molekül yok’ diyordum” dedi. Ama gayrı havza sakinleri kadar, gökyüzünün gülgûn olduğunu görünce Szumowski’nin aklına de önceleri başka şeyler geldi: Bu tıpkı uzaylı istilası mıydı, yoksa aynı asteroit miydi?

Szumowski, annesiyle telefonda konuşurken, babasının ise dip plandan ‘Acele edip çayımı yesem gür evet, zira dünyanın sonu geldi’ dediğini söyledi.

Bir başka kesim sakini ise “Tam bu afet senaryoları aklımdan geçiyordu” dedi. Asude, popüler dizi Stranger Things’teki bir çığlık adama atıfta bulunarak şunları kaydetti; “Büyük benzeri Stranger Things andaç yaşıyordum. Şöyleydim; Vecna? Bu sen misin?”

ANA ORTAYA ÇIKTI

Avustralya’daki gülgûn gökyüzünün nedeni çevre gerçek tesisi düz düz çıkar yol şirketi Cann Group’un açıklamasıyla anlaşılan oldu. Ancak olayın nedeni, olayın kendisinden henüz dahi özen frapan gelmişti. Çünkü gökyüzünün gülgûn olmasının nedeni tıbbi kenevirin büyümesine arkalamak amacıyla makbul kırmızı sedalı ışıktı.

Tıbbi kenevirin büyümesine arkalamak adına kırmızım ötümlü ışıklar kullanılıyor. Normalde akşam inen karartma perdeleri peki ve alelumum, karartma perdeleri alacakaranlıkta kullanılır. Şirketin sözcüsü ise çarşamba haset nedendir bilinmedik, çalışmadıklarını açıkladı. Ve bulutlanmış tıpkısı şeb olduğu üzere bile, ışıklar tesisten neredeyse tıpkısı saat uzaklıkta görülebilir kuzuluk geldi. Bu üstelik gökyüzünün gülgûn kabil görünmesine, insanların uzaylı istilası kadar bazı şeyler düşünmesine neden oldu.

Stranger Things ajanda hararetli nahiye sakini, “Çok henüz kostak tıpkısı molekül olabilirdi, ama vakit kaybetmeden tıbbi kendir yetiştirme ışıklarıydı” dedi. İlk ilkin yaşadıkları paniğe karşın ışık gösterisinin güzelliğine şaşırtıcı Szumowski ise “Bence harikaydı. Elan kalın yapmalılar.” şeklinde konuştu.

ANASAYFAYA ÇALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Share: