“Atla midibüse binme” olayının Türkiye’de yaşanmadığı anlaşıldı

Toplumsal medyada paylaşılan ve Kars’ta çekildiği tez edilen “atla midibüse binme” olayının, Türkiye’birlikte yaşanmadığı anlaşıldı.

Bazı toplumsal iletişim araçları hesaplarından “Kars’ta ayrımsız kişinin atıyla birlikte otobüse bindiği anlar” notuyla paylaşılan görüntü çokça sayıda etkileşim gördü.

Daha bilahare bazı hesaplardan görüntünün orijinal halinin paylaşılmasıyla, olayın sınırlı dışında yaşandığı tayin edildi.

Kars Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Okay Ulakçı, gazetecilere, paylaşılan videonun Türkiye’üstelik çekilmediğini söyledi.

Yanlış bilgilerle paylaşılan videonun, selen sitelerinde araştırılmadan, gerçeklik gösterilmeden yayınlanmasına üzüldüklerini anlatım eden Ulakçı, şöyle konuştu:

“Kesinlikle Kars ile memleketimizle alakası olamayan ayrımsız yerlerde fariğ, konusunda ‘Kars’ yazısı yazılmış ve içtimai medyaya atılmıştır. Araştırdık, Kars’la alakası olmayan ayrımsız adisyon. Videonun devamını dahi bulduk, yabancı ülkede çekilen benzeri görüntüdür. Basının bu konuda az buçuk henüz tetik olması lazım. Marifet sitelerimizin bu haberleri yaparken az buçuk daha araştırıp medyaya atmaları daha dimdik olur. Tabii ki bu hakeza kalmayacak, bu konuda Sayın Valimizin birlikte bilgisi olmuştur. Tığ de kesinlikle bu konunun takipçisi olacağız, bunu muhakkak açığa çıkaracağız”

Ulakçı, kentin bu tuhaf konularla gündeme gelmesini istemediklerini sözlerine ekledi.

Share: