Askere gidebilmek üzere 4 ayda 57 kilogram verdi

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde etkili 19 yaşındaki Nuh Tığ isimli genç askere gidebilmek için 57 kilogram verdi. Yaptığı sporla 4 kamer gibi gücük tıpkısı sürede 155 kilodan 98 kiloya inen ve ağız ağıza bambaşka biri olan taze hem sağlığına kavuştuğunu hem üstelik özgüveninin adına geldiğini belirterek, evvel işinin askerlik başvurusu olacağını söyledi.

Alaşehirli amade asker Nuh Tığ, askerlik muayenesi için gittiği şubede, kendisine kilosundan kıran er olamayacağının söylenmesi konusunda hem haddinden fazla üzüldü hem da hırslandı. 7 çocuklu tıpkısı ailenin 6. çocuğu olan Nuh Kılıç, askere gidebilmek, vatanına hizmet edebilmek için arayışlara başladı. Psikolojik rahatsızlıklar yaşamaya başlayan canlı insan işkembe ameliyatı kendisine midesini küçültmeyi de düşünürken, özel benzeri spor salonu çalıştıran Savunma Sporları Antrenörü Ihtiyaç Demirci ile tanıştı. Zinde insan şikayetlerini ve rahatsızlığını Yoksulluk Demirci’ye anlattı. Adem Demirci salonda yapacağı uyumlu çalışmalarla aşkın kilolarını verebileceğini söyledi. Spor öğretmenine inanan Nuh Tığ 4 kamer süren ayrımsız çalışmadan bilahare, 57 kilo vererek, askere gidebileceği kilonun üstelik altına düşmeyi başardı.

Son 4 ayda hayatının ağız ağıza değiştiğini anlatan Nuh Tığ, “Buraya sağlığım için geldim. Buraya geldiğimde 155 kiloydum. Ihtiyaç Öğretmen ile tanışmadan geçmiş hayatım çokça kötüydü, çokça berbattı. Özgüvenim on paralık yoktu. İstediğim kabilinden alış muamele yapamıyordum. İstediğim ortama giremiyordum. Çok dışlandım. Tıpkı yere gidemiyor, gezemiyordum. Ademiyet Öğretmen ile tanıştıktan bilahare hayatım çokça değişti. Şu anda hayatımdan çokça memnunum. Kendime uygun aynı çul bulamıyordum, şu anda istediğim kıyafeti alıp giyebiliyorum. Yoz haddinden fazla fena hâlde ayrımsız ihtisas. Askerlik şubesine etüt için gittiğimde, bu kilo ile askere alamayacaklarını söylediler. Kul ateş yaptım, temerrüt ettim. Geldim spora başladım, kilogram verdim, şu anda askere gidebileceğim. Vatanıma bakım edebileceğim üzere çok mutluyum.” dedi.

Nuh Tığ’ın azmi ve başardıklarıyla gurur duyduğunu anlatan Defans Sporları Antrenörü Hiçlik Demirci ise şunları söyledi: “Nuh kardeşimiz 4 kamer geçmiş geldiğinde dokunaklı olduğu üzere askere gidemeyeceğini söyledi. Bunun amacıyla göden ameliyatı olmayı düşündüğünü söyledi. Bizde dediklerimizi yaparsan, eksersizlere uyarsa kilogram verebileceğini söyledik. Dediklerimizi yaptı, antrenmanları uyumlu yaptı. Dördüncü ayın sonlarına yaklaşmaktayız. 155 Kilo ile gelmişti. Şu anda 98 kiloya düştü. Şu an isterse askere gidebilir, başvurusunu üstelik yaptı. Azminden kıran onu kutlama ediyor ve onunla gelgel duyuyoruz.” – MANİSA

Share: