Artuklu Belediyesi çalışanlarına ecir artışı

Artuklu Belediyesi çalışanlarına şişko hizmet akdi görüşmeleri sonucu ücret artışı yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada, uray ile Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Bakım İş Sendikası arasında düzenlenen şişman hizmet akdi görüşmelerinin tamamlandığı, çalışanların ücretlerine yüzde 65 bindirim yapıldığı belirtildi.

Ücret artışının 1 Ilk Teşrin itibarıyla çalışanların maaşlarına yansıtılacağı tabir edilen açıklamada görüşlerine yer verilen Artuklu Belediye Reisi Mehmet Tatlıdede, etkin ve üreten çalışanların alın terinin kendileri üzere eşsiz olduğunu belirtti.

Tatlıdede, şunları kaydetti:

“Belediyemiz ile Hizmet İş Sendikası arasında şişko aksiyon sözleşmesini imzaladık. Yüzde 65 oranında yaptığımız bindirim ile sözleşmemiz tüm çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Toplu hizmet akdi görüşmelerimiz Adalet İş ve Bakım İş Sendikası Mardin İl Başkanı Eşref Dünya ile başlamıştı. Ancak Eşref Evren maalesef geçtiğimiz hafta hayatını kaybetmişti. Bundan âlem işçilerimizin maaşlarını müspet yönde etkileyecek olan bu görüşmelerimiz buruk benzeri ortamda geçti. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine bile başsağlığı diliyorum.”

Hizmet İş Sendikası yetkilisi avukat Abdülkerim Acara bile yapılan sözleşmenin personele şiddetli olmasını diledi.

Share: