Ardahan’da gaz kaçağından kaynaklanan parlamada yaralanan pilavcının tedavisi sürüyor

Ardahan’da gaz kaçağı olan piknik tüpündeki ocağı acıtmak isterken yaşanan parlamada pahal yaralanan pilavcı Sevgili Baht, Erzurum’da otama altına alındı.

Ardahan diyar merkezinde pilavcılık yapan 43 yaşındaki 3 yavru babası Kader, ayrımsız süre önce iş yerinin önündeki mısır kazanının altına koyduğu piknik tüpündeki ocağı yakmak istedi.

Gaz kaçağı olduğunu ayırt etmeden ocağı acıtmak amacıyla çakmağını ateşleyen Talih, bu tam yaşanan parlamada kısık yaralandı.

Yakınlarının sayesinde Ardahan Azamet Hastanesine kaldırılan Baht, buradaki ilk engelleme sonrası Erzurum Site Hastanesi Izdıraplı Otama Merkezine irsal edildi.

Elleri, kolları ve vücudunun muhtelif yerlerinde 2. ile 3. derece yanıklar oluşan, Felek’ın tedavisi sürüyor.

Kader, AA muhabirine, dükkanın uğrunda bulunan darı arabasının kazanındaki suyu teshin etmek amacıyla piknik tüpünü yakmaya çalışırken yaralandığını söyledi.

Tüpün bire bir süre evvel rüzgardan ufuk söndüğünü anlatan Yıldız, “Hafif şekilde gaz kaçağı kokusu aldım amma emin olamadım, akdarı kazanı dışarıda olduğu üzere açık havada tıpkısı güçlük olamaz diye düşündüm ve çakmağı çakınca rappadak öfkelenme oldu. Parlamayla ellerim, kollarım yandı.” dedi.

Şans, olayın şokunu üzerinden atamadığını belirterek, aynı enstantane dalgınlığı yüzünden mutsuz fenomen yaşadığını aktardı.

Bu model olaylara alın herkesin daha duygun ve titiz davranmasını talip Baht “Hafif gaz kaçağı da olsa katiyetle havalandırmayı ferah yapalım. 8 gündür hastanedeyim, elan hangi büyüklüğünde kalacağım bilemiyorum. Izdıraplı haddinden fazla el, yandığınız günden iyileşinceye büyüklüğünde veca çekiyorsunuz. Bire Bir enstantane dalgınlık, çokça bir iki gaz kokusu ayırt etim, zehir semptom hissetseydim o hataya düşmezdim.” diyerek konuştu.

Share: