Ardahan Valisi Öner, depremden etkilenen köylerde incelemelerini sürdürdü Açıklaması

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Göle ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremden etkilenen köylerde incelemelerini sürdürdü.

Ilbay Öner, incelemelerinin peşi sıra gazetecilere yaptığı açıklamada, ilişik personelin sahada kesintisiz çalışmasını hassasiyetle sürdürdüğünü söyledi.

Depremden genişlik çokça etkilenen Çullu, Esenyayla, Küçükaltunbulak, Koyunlu ve Kuytuca köylerinde evleri hasar gören vatandaşlar amacıyla AFAD eliyle jandarmanın dahi desteğiyle oba kurumunun 50’den 100’e çıkarıldığını tabir eden Öner, şöyle konuştu:

“An itibarıyla 69 ağırbaşlı pimpirik bina sayımız mevcut. Ilımlı ve bir iki hasarlı çatı sayımız ise 52. Bitkin dam sayımız 44. Ayrıca sair bina sayımız 13, yani ticarethane veya depo gibi çatı. Hasar tayin çalışmalarımız bitmeme ediyor. Zaman olmazsa erte sonlandırmış olacağız. Kızılayımızın kumanya ve yunak ikramı sürüyor. Galiba benzeri müddet bitmeme edecek. Ihtişam adına vatandaşın hayatını kolaylaştırmaya müteveccih kolluk kuvvetlerinin da desteği dip düzeyde sürüyor.”

Ilbay Öner, ülfet ettiği çadırlarda ise çocuklara oyuncak dağıttı.

Share: