Apple üretimlerini durdurmuştu! Mankafa dönecekleri iddiası çalkantı yarattı

Apple, kimi vakit tıpkısı ürünün üretimini tevkif kararı alabiliyor. Örneğin bu değişmeyen çokbilmiş hoparlör HomePod mini’nin abisi diyebileceğimiz tam boyutlu HomePod amacıyla Mart 2021’birlikte geçerli olmuştu. 12 parmak MacBook ve iMac Pro bile HomePod ile tıpkısı kaderi paylaşmış ve üretimleri durdurulan Apple ürünleri arasındaki yerlerini almışlardı. Bu ürünlerin izansız dönüp dönmeyeceği kesme adına bilinemez, fakat yayılan bir kılükal üç ürünün hayranı olanlara ilgilendiren “kalın kafalı bölüm” hayalinin gelecekte cins olabileceğini gösteriyor.

HOMEPOD SÖYLENTİSİ ORTAYA ÇIKTI

Bloomberg’den Markka Gurman, Apple’ın Apple Watch Series 8’de kullanacağı S8 çipine topluluk yıpranmamış bir HomePod geliştirdiğini öne sürdü. Yıpranmamış HomePod’un üstünde güncellenmiş ayrımsız görüntülük olacağını de ekledi.

Şubat 2018’de piyasaya sürülen HomePod, patırtılı kalitesi zımnında eleştiriler almıştı. Ayrıca, 349 dolarlık sorti fiyatı Amazon Echo ve Google Home kabil rakip fikirli hoparlöre bakarak çok erdemli bulunmuştu. Hoparlörün satışları Apple’ın fiyatını indirmesine karşın çokça etkin olmamıştı.

APPLE, MACBOOK’U DA GERİ GETİREBİLİR

Markka Gurman, Apple’ın 2024 yılına kadar tamamen yeni benzeri 12 inçlik dizüstü bilgisayarı piyasaya sürmeyi düşündüğünü dahi söyledi. Dizüstü bilgisayarın MacBook, MacBook Air yahut MacBook Pro namına adlandırılıp adlandırılmayacağı kesinleşmese üstelik birçok can onun Orak Ayı 2019’da üretimi durdurulan MacBook’un yerini alarak, MacBook olarak adlandırılacağını düşünüyor. Apple’ın ise Mac’te Apple Silicon M serisi çiplere geçişiyle gelişigüzel MacBook’un kafasız dolaşım ihtimali her ahit var.

12 inç MacBook Mart 2015’te piyasaya sürülmüştü. Bilgisayar, iki kilo ağırlığındaydı ve ayrıntılı ayrımsız tasarıma sahipti. 12 inç MacBook’un özellikleri beyninde fansız bir tasarım, selen aktarımı ve yükleme üzere bir tane tıpkı USB-C angajman noktası ve yıpranmamış ayrımsız Force Touch vardı. MacBook, elan büyük aynı pilin sığmasını sağlayan yenilikçi benzeri batarya tasarımı ile geliyordu.

VE IMAC PRO…

Mart 2021’üstelik durdurulan iMac Pro’nun dahi M serisi çiplerle geri bölüm yapacağına dair söylentiler kâin. Gurman, geçen ayki bilgi bülteninde, elan balaban bire bir iMac veya iMac Pro’nun hala üstünde çalıştığına inandığını ve gelecek yıl gelebileceğini kaydetti.

Bu devir dilimine göre, bilgisayar M2 Pro ve M2 Max yongaları ile güçlendirilebilir.

ANASAYFAYA BENZEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Share: