AMASYA’DAKİ KAZADA HAYATINI KAYBEDEN BURAK FUTBOLCU, SERENCAM YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

AMASYA’daki kazada hayatını kaybeden seyir oyuncularından Burak Futbolcu, gözyaşları zarfında akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Amasya’nın Merzifon ilçesinde turne dönüşü trafik kazası geçiren ‘Baş Belası’ oyunu ekibinden Miğfer Güleryüz, Hür Karataş ve Burak Futbolcu olay yerinde hayatını kaybetmişti. Tiyatro oyuncularından 2 yavru babası Burak Topçu, zaman Beyoğlu’ndaki Buyuru Mevla Camii’nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Topçu’nun tabutunun üzerine montu örtüldü.

Futbolcu’nun cenazesine, ailesi, yakınları ve mücahede arkadaşları katıldı. Cet Selahattin Futbolcu’nun ayakta durmakta takı çektiği görüldü. Ana Ayşe Futbolcu, eşi Nihal Topçu ile kızları Aleyna ve Ebru Futbolcu üstelik, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Namazın peşi sıra, defnedilmek için taşınan tabutun peşi sıra Topçu’nun kızı Aleyna, ‘yavaş taşıyın’ diyerek ağladı. Topçu’nun cenazesi Hasköy Kalaycı Bostan Mezarlığı’na defnedildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Cesamet Tiyatroları Umumi Müdürü Mustafa Aldanmaz da cenazeye çelenk gönderdi.

Share: