“Altınova’mıza yine haddinden fazla kocaman eserleri kazandırmaya devam edeceğiz”

Altınova Şehremini Metin Ağızcıl, Altınova’mızı yerine müstahak AltınŞehir fethetmek üzere 2022-2023 yıllarında ilçemize gene çok oylumlu eserleri kazandırmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Ağızcıl, 2022-2023 yılı yatırımlarını ve projelerini düzenlediği basın toplantısıyla paylaştı. Uray Konuşma Salonu’nda gerçekleşen toplantıya SELIM Yalova Saylav Ahmet Büyükgümüş, İl Başkanı Muğlim Bağatar ve İlçe Başkanı Hasan Galebe birlikte katıldı. Büyükgümüş burada yaptığı konuşmada tersanelerle sanayide kocaman aynı noktada olduğuna dikkati çekerken ilçedeki arkeolojik kazıların üstelik önemine aksan yaptı. İlçenin meyvecilikte üstelik kebir tıpkı konumda olduğunu hatırlatan Büyükgümüş, Altınova’birlikte benzeri çok alanda çoklu gelişimin sağlandığına birlikte söyledi.

İl Başkanı Muğlim Bağatar ise Altınova’nın ismi kadar kızıl aynı değere cemaat olduğunu dile getirerek, “Takkadak 2022-2023 yılları beyninde Altınova ilçemize belediye ve kuvvet olarak 250 milyon TL’lik yatırım getiriyor, devamının müjdesini veriyoruz. Altınova ve Altınovalılar bizim ayn bebeğimiz. Onun için Altınova’nın gelişmesi ve büyümesinin artarak devam etmesi için yatırımlarımıza ivinti kesmeden bitmeme ediyoruz” dedi.

Ardında Başkan Oral ilçede yapılan ve yapılacak icraat için tıpkısı banak yaptı. Oral, 2022 yılında başlayıp 2023 yılına büyüklüğünde tamamlayacakları altyapı, üstyapı, terbiye, keyif, güvenlik, içtimai ve kültürel yatırımlarla Altınova’nın bölgenin parlayan yıldızı olacağını söyledi.

Tersaneler, Osmangazi Köprüsü, Hersek Lagünü Tabiat Eğitim Bilimi Merkezi ve Kuş Rasat Kulesi ile Tıbbi Hoş Kokulu Bahçesi’nin ilçenin alım kaynağı olduğunu anlatan Oral, ilçeye kullanılmamış eserler kazandıracaklarını vurguladı.

Altınova’ya eskimemiş asar kazandıracaklarını söyleyen Dr. Mütehammil Ağızcıl, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hükümet Konağı’nı ilçemize kazandırdık. Dernek salonumuzu, izzet hastanemizi, SGK binamızı, Denizcilik Iz Lisesi ve kampüsünü, spor salonumuzu, halı yer ve cahillik merkezimizi, FİFA standartlarında stadyumumuz ile spor tesislerimizi, taraf sahalarımız, yavru parklarımız, su feyiz istasyonlarımızı, taziyet evimizi, bölgemizin yeryüzü çağcıl uray bakım binamızı halkımızın hizmetine sunduk. Hersek Mahallesi’nde, Altınova Belediyesi mülkiyetinde kâin, 2. adım arkeolojik SİT alanında küsurat yerde, bilimsel kazı çalışmaları boyunca kullanılmak üzere kazı evi alanını oluşturduk. İktidarımızın öncülüğünde kurulan tersaneler, Osmangazi Köprüsü, Hersek Lagünü Natür Yetişek Merkezi ve Kuş Gözlem Kulesi ile Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi projeleriyle Altınova sınırlarını aşmış, sadece mevki gündeminde değil, dünyada da adından alay ettirmeye başlamıştır. Tek durmadık. Halkımızdan aldığımız emaneti ilerilere kaldırmak üzere arkadaşlarımızla var gücümüzle çalıştık, çalışıyoruz, çalışmaya bitmeme ediyoruz. SELIM Öğür teşkilatlarımızdan, milletvekillerimizden, hükümetimizden, sanayicimizden ve kaza dinamiklerimizden aldığımız güç ve destekle Altınova’mızı yerine layık AltınŞehir yapmak için 2022-2023 yıllarında ilçemize gine çok makro eserleri kazandırmaya bitmeme edeceğiz.” – YALOVAShare: