Altınovalı Pehlivanlar, Elmalı’ya uğurlandı

Yalova Altınova Belediyesi Güreş Takımı, 670. Tarihi Antalya Elmalı Besili Güreşlerine dualarla uğurlandı.

Elmalı’ya haddinden fazla gani hazırlandıklarını ve hedeflerin muhtelif boylarda fasıl boşaltmak olduğunu dile getiren Altınova Belediyespor Güreş Antrenörleri Kaan Kaya ve Burak Kayaç, “Takımımızın genel durumu gayet gür. Haddinden Fazla iyi bire bir say programıyla bu dev organizasyona hazırlandık. Bize desteklerini esirgemeyen Altınova Uray Başkanımız Dr. Mütehammil Oral ve Divan üyelerine, Kulüp Başkanımız Sedat Ok ve yönetimine teşekkür ederiz” dedi.

“Türk’ün önceki er meydanı” adına adlandırılan ve Kırkpınar’dan elan çarkıt olduğu tamlanan “670. Tarihi Elmalı Semiz Güreşleri”ni güreş severler heyecanla bekliyor. 2-4 Eylül’de düzenlenecek müsabakalara 20 bin kişinin seyirci olarak katılması bekleniyor. Ara Sıra tarihi kaynaklara göre evvel Alperenlerin bölgeye yerleşmesiyle Türk ve Müslümanların çoğalıp üs saldığı Antalya’nın Elmalı ilçesi, ata sporu güreşin önce müsabakalarının yapıldığı kayran olarak da kayıtlarda meydan alıyor.

Namlı pehlivanların 1352’den beri kispet giydiği Tarihi Elmalı Semirtilmiş Güreşleri, bu sene 670’inci kez, pehlivanlara familya sahipliği yapacak. Kırkpınar’dan 9 yıl elan bozuk Elmalı Besili Güreşleri, 2-4 Eylül’de 15 bin nefis Recep Yavuz Stadı’nda yapılacak.

Organizasyonda, 80 başpehlivan ile yaklaşık 2 bin sporcu çeri meydanında olacak. Ayrıca güreşlerde 500 vazifeli düz takanak. – YALOVA

Share: