Âlim: “Ümit ediyorum hem işçilerimizin beklentilerini hem birlikte işverenlerimizin ödeyebileceği tıpkı sınırdaki beklentiyi gerçekleştirmiş oluruz”

Düzentileme ve Içtimai Asayiş Bakanı Vedat Bilim Adamı, kullanılmamış minimal ücretin belirlenmesi çalışmalarına ait, “Beklenti ediyorum hem işçilerimizin beklentilerini hem de işverenlerimizin ödeyebileceği bire bir sınırdaki benzeri beklentiyi gerçekleştirmiş oluruz.” dedi.

Çeşitli ziyaretlerde düşmek amacıyla Bayburt’a gelen Âlim, Cumhuriyet Altını Caddesi’nde esnafı mülakat etti, çalışanlara minimum ücret konusundaki beklentilerini sordu, sav ve taleplerini dinledi.

Âlim, benzeri gazetecinin yıpranmamış minimal ücretle ilgilendiren sorusunu, “Yarın Minimal Ecir Komisyonu Toplantısı var. Toplantıdan sonraları aynı uzlaşmaya varacağımızı henüz geçmiş dile getirdim. Beklenti ediyorum hem işçilerimizin beklentilerini hem birlikte işverenlerimizin ödeyebileceği bire bir sınırdaki beklentiyi gerçekleştirmiş oluruz.” diye niteleyerek yanıtladı.

“Esnafın yaklaşımı elbet?” sorusu üstüne Vekil Bilgin, “Yanı Sıra öge çalıştıran esnaflara bile sordum, araçsız müteharrik gençlere birlikte sordum. Bittabi kim çalışanların henüz çok beklentileri var, esnaf dahi ‘ödeyebileceğimiz bir özdek yapın kim tığ üstelik ödeyebilelim, aksiyon yerimiz belirtik kalsın’ diyorlar. çıktı bittabi biz burada, bugünkü enflasyonist ortamda Türkiye’nin çalışanlarının bayındır edebileceği, bayındır nefes alabileceği, enflasyonun baskısından kurtulmayı hissettikleri benzeri ölçü olmasını ümit ediyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Bayburt Valiliği uğrunda vatandaşlarla aynı müddet arkadaşça fail Bilim Adamı, Bayburtlu hemşehrileriyle baştan buluşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, şunları söyledi:

“Bizim Bayburt, Gümüşhane ayrımımız namevcut. Biz bu topraklarda tıpkı kültürle, ayrımsız duygularla, benzeri tarihle, bir bilinçle, benzeri inançla yoğrulmuş insanlarız. Bu toprakların sunma aşkın ihtiyaç duyduğu madde hizmettir, buralara yapılacak yatırımlardır. Genişlik uzaktaki çığlık köyünden, yeryüzü yakındaki merkeze kadar şehrimizin gelişigüzel köşesine haddinden fazla şükür yapılmayan, götürülmeyen bakım az daha kalmadı, kalanları dahi tamamlayacağız inşallah. Bizim gönlümüzde Bayburt çok büyüktür. Gönlümüzde, düşüncemizde ve planlarımızda Bayburt’a, bölgemize yapılacak hizmetlerin de hududu yoktur. Nedeniyle önümüzdeki günlerde elan büyük hizmetlerin açılışını birlikte alay malay yapmayı Cenabıhak kader edecek inşallah.”

Ilbay Cüneyt Epcim, DOĞRU Tümen Bayburt Milletvekili Fetani Battal ve Belediye Reisi Hükmü Pekmezci’ye şehre hizmetleri nedeniyle teşekkür fail Âlim, “Bayburt’un herhangi bir köşesine devletin eli, imkanı uzanacaktır. Devletimiz şişman aynı devlettir. Türkiye’nin seçme yerine uzandığı kadar, Bayburt’a üstelik uzanacaktır. Bayburt’a daha fazlasını beğenmek inşallah bizlere kader peki.” ifadelerini kullandı.

Epcim’i, ardından bile Belediye Başkanı Pekmezci’yi makamında konuşma eden Bilimci’e, Pekmezci marifetiyle günün anısına öz seslendirdiği ozan Yahya Akengin’in “Bayburt” adlı türkü kaydının dahi bulunduğu nostaljik radyo armağan edildi. Tıpkı süre şiiri dinleyen Bilimci, duygulandığını dile getirerek Pekmezci’ye teşekkürname etti.

Vedat Âlim, Kayışkıran mevkisinde tıpkı müddet önce faaliyete başlayan Bayburt Belediyesi’ne ait Yerel Ürünler ve Aygın Fabrikası’nda da incelemelerde bulundu.

Share: