Akıbet zaman veri! OTOMOBİLİNDE BOMBA DÜZENEĞİ BULUNAN KADIN ‘ÇOK ŞIDDETLI ŞEYLER OLACAK’ DİYORDU

ÇORUM’üstelik, dini nikahla alay malay yaşayıp, elan sonraları ayrıldığı Hatun Çıpa’in (56) otomobilinin altına bomba düzeneği yerleştirdiği iddiasıyla tutuklanan Boy Bos Karadağ (45) ile arkalama ettiği öne sürülen Şükrü Gül (46), 23’er yıla büyüklüğünde mahbes istemiyle yargılandıkları davada bilge karşısına bundan sonra. Eş Çipo, duruşmada Karadağ amacıyla Bana ‘Bak çokça üzücü şeyler olacak’ diyordu dedi.

Olay, 7 Ocak’ta Ulukavak Mahallesi, Sakarya 3’üncü Sokak’ta meydana geldi. Park halindeki 19 AAB 163 plakalı otomobilinin altına, iddiaya bakarak, mekanizma yerleştirildiğini ayırt fail Hanım Çıpa, polise bildirdi. İhbarla bölgeye trafik, güvenlik ve bomba imha ekipleri irsal edildi. İncelemede, otomobile bomba düzeneği yerleştirildiği belirleme edildi. Yakınlarda asayiş önlemi düz ekipler, bölgedekileri uzaklaştırdı. Bomba imha uzmanlarınca bomba düzeneği güvenli alana alınarak, fünye ile patlatıldı. Patlama sırasında 3 araçta da hasar oluştu. İncelemede, bomba düzeneğinin üzerinde batarya ve gâh parça ile aparatlar bulundu. Parçalar incelenmek üzere polis merkezine götürüldü. Eş Çipo’in da şikayeti ile açık çaplı soruşturma başlatıldı. Hanım Demir’in dini nikahla birlikte yaşayıp ayrıldığı, bomba düzeneğini otomobile yerleştirdiği iddia edilen Kıymet Karadağ ile arkalama ettiği öne sürülen Şükrü Gül, mahkemece tutuklandı.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Kırat Karadağ ile Şükrü Gül karşı ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘tehlikeli maddeleri sellemehüsselam kendisine bulundurma veya ahali değiştirme’ suçlarından 23’er yıla kadar hapishane istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame, 1’inci Yavaş Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Mevkuf sanıklar ilk defa hakim karşısına bundan sonra. Duruşmaya mevkuf sanıkların birlikte taraf avukatları ve Hatun Çipo katıldı.

‘KENDİSİNİ HADDINDEN FAZLA SEVİYORUM’

Kıymet Karadağ, savunmasında, ‘Hatun Çıpa ile 10 yıl beraber yaşadık. Ego kendisini çokça seviyordum. Ona olan sevgim yüzünden gözüm görmez oldu, diyebilirim. Bunun hesabına siz ne derseniz deyin. Çocuğunu üniversitede ego okuttum, namına muvaffakiyetsiz bir araba aldım, geçimini ego sağladım sonra aramızda mesail çıkmaya başlayınca ben kendisinden hüccet istedim, o de çalışıp bana borcunu ödeyebileceğini söyledi. Esasen de borcuna fiyat 4 bin TL’lik iki hisse senedi aldım. Çünkü aramız onunla bozuluyordu. 2018 yılında anlaşmazlıklarımız elan bile arttı ve 2020 yılında iş için ülke dışına çıktığımda, Karı Çipo’in evimizde kuma kullandığımız eşyalarımızı alıp evden gittiğini gördüm dedi.

‘KELEPÇENİN PARÇASINI EVİNE BIRAKIP TELAKI YERİMİZE GELİYORDU’

Daha sonraları bire bir araya geldiklerini anlatan Karadağ, Hatun Çipo ile kimi zaman tıpkı araya geliyorduk. Benden şikayetçi olduğu üzere ayağıma elektronik takip kelepçesi takılmıştı. Hatun, kelepçenin parçası olan ve kendisinde bulunan aleti evine bırakıp telaki yerimize geliyordu. bazen dahi kendisine şikayetlerinden vazgeçmesini söylüyordum, ayrımsız süre bilahare birlikte vazgeçmişti. Fakat ego üstelik elektronik bilezik halen duruyordu. Tıpkısı müddet sonraları de aracının altında bomba düzeneği bulunmuş, söz konusu kâin bomba ile benim tek alakam yoktur, o aracın altına bombayı ben koymadım veya koydurmadım, benimle alay malay tutuklu mevcut Şükrü Gül’e bahse konu bombayı ego hazırlatmadım, Şükrü çalışanımdır, ara sıra Bayan Demir’i taharri ettirdiğim doğrudur. Ne benim ne de yanımda çalışan Şükrü’nün bu olayla ilgisi yoktur. Beratımı istiyorum? diye niteleyerek konuştu.

Kıymetiharbiye Karadağ’a müzaheret ettiği öne sürülen Şükrü Gül ise savunmasında, ‘Aracın altında mevcut bomba düzeneği ile ait tek ilgim yok, üzerime atılmış suçlamaları katiyen akseptans etmiyorum. Bu düzeneği aracın altına ego yerleştirmedim, Fehamet Karadağ, Bayan Çıpa’i çokça seviyordu. ‘kimi zaman evde olup olmadığını kontrol et’ dediği için gidip geliyordum. Ego hakeza aynı molekül yapmadım, Mesabe bey Hanım Demir’in arabasının altına bomba düzeneği koydurmuş olabileceğini da düşünmüyorum’ dedi.

‘BANA, ÇOKÇA BIBERLI ŞEYLER OLACAK, DİYORDU’

Her 2 kişiden de şikayetçi olduğunu söyleyen Eş Çipo, Porte Karadağ ile 2015 yılında yaşamaya başladıklarını belirterek, şunları kaydetti

‘Kırat ile resmi nikahımız yoktu. 2020 yılı Ilkgüz ayında üstelik ayrıldık ve bir değişik araya gelmedik, O dönemlerde Fehamet’in beni darbettiği eyyam olmuştur. Evin eşyalarını ve benim çökertme telefonumu kırdığı amacıyla bana telefon alacağını söyleyerek iki burhan imzalattı. Senetleri boş alıp kendisi doldurdu. Bana ‘Bak çok acı şeyler olacak’ diyordu. birkaç çağ geçtikten sonraları da bana birisi tüfekle keskin açıp yaraladı. Ben o dönme Çorum’u tecezzi etmiştim, aracıma izlem cihazı yerleştirmiş ya dahi strateji etmiş kabil. Sinop’ta beni buldu. Ben kendisinden korktuğum zarfında onunla alay malay Çorum’a ferasetsiz döndüm, elektronik bilezik taktığım dönemde birlikte tekrar beni arayıp yıldırma ediyordu. Beni annemle çocuklarımla korkutuyordu. Beş Altı kat elektronik kelepçenin bana sunulan kısmını evde bırakıp Ayar ile buluştuğum doğrudur. Ego bunları ondan korktuğum için yaptım, Aracımda bomba düzeneği bulunduğunda aracımı on paralık kimseye vermedim. Kıymet’le cezaevindeyken görüntülü ve ünlü namına görüşmüşlüğüm vardır. Haysiyet’in ya bile aynı başkasının aracıma bomba düzeneği koyduğunu gözümle görmedim, benim husumetlim ya dahi düşmanım yoktur. İkisinden bile şikayetçiyim.’

Mahkeme heyeti, eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Karı Demir ise duruşma çıkışında Türe neyse o, söyleyeceğim tıpkı şey yok. Suçluysa cezasını çeksin, bigünah ise çekmesin benim kimseyle zorum kimseyle iddiam namevcut dedi.

Share: