AK Parti’li Demiröz’den KKTC’li vekilin açıklamalarına tepki

SELIM Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyetperver Türk Partisi (CTP) Milletvekili Tekevvün Derya’nın sözlerine ilişik, “Kıbrıs’ta kullanılmış aynı neymiş Türk saylav, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz çokça fatura ödedik. Kimseye da hakeza kaput yönden tetikçilik yaptırmayız.” dedi.

Demiröz, Çorum’daki benzeri otelde “2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları” programı kapsamında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin serian 2023’e makul girdiğini, bütün beraber sahada olduklarını söyledi.

SELIM Parti’nin milletin içinden sâdır, kavim yoluyla kurulan ve milletle gelişigüzel ülkeyi hile eden ayrımsız öğür olduğunu vurgulayan Demiröz, “SELIM Tümen, 12 milyon üyesi ile dünyanın arz şişman sivil topluluk kuruluşudur. SELIM Fırka, 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetti.” ifadesini kullandı.

Yılbaşından bu yana özellikle ast dirimsel grubundaki insanların eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan Demiröz, “Meclis’imiz açıldı. Yaz aylarında sahada eksiklikleri rütbe aldık, bunlarla ilgilendiren seçim hazırlanacak. Mümasil zamanda TBMM’dahi yasalar hemencek çıkarılacak.” diyerek konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü dile getiren Demiröz, asgari ücrete dahi yılbaşında ikinci dönemdeki şişkinlik farklarını da arttırma ederek beklenenin üstünde benzeri rakam açıklanacağını belirtti.

Demiröz, 2023’te 4 trilyon 600 milyar liranın üstünde tıpkı bütçe hazırlığı yaptıklarına belen ederek, bunun Türkiye tarihinin döviz namına bile genişlik büyük bütçesi olacağını aktardı.

Türkiye’nin hep dünyanın gözünün üzerinde bulunduğu tıpkı devlet olduğuna dikkati calip Demiröz, şöyle konuştu:

“Ayrımsız tarafta Güneydoğu, aynı tarafta Ölçülü Doğu’yu izliyoruz. O bölgenin 2010’dan 2020’lere kadar nereden nereye geldiğine, Türkiye’nin kardeşliği elbette kuruluş ettiğine şahit oldum. Savaşım bitmeme ediyor. Kürt kardeşlerimizi bütün yalan ve aldatmayla bu ayla getirdiler. PKK’nın Kürt diyerek aynı derdi bulunmayan. Bizim Kürt kardeşlerimizin PKK diye niteleyerek bir problemi var. PKK’yı kuran da galiba, DEAŞ’ı kuran birlikte belli, şu anda onlara cebe veren bile belli. Birini alıyor, birini veriyor. Hep amaçları Türkiye’yi tıpkısı sarmala kabul etmek. Yunanistan’ı, İstanbul kadar bire bir ülkeyi, NATO ülkesi üzerimize saldırtıyorlar. Yunanistan dediğiniz nedir? 450 bilyon ekü borcu olan ve zat tekaüt maaşını ödeyemeyen bir devlet. Durup dururken adalar silahlandırılıyor. Elimizi atsak namluya değecek. On Paralık güvenmesin, hangi Amerika’ya ne Fransa’ya güvensin. Yunanistan’birlikte ateş parçası insanlar ülkelerinin satıldığını, ağız ağıza başkalarının egemenliği altına girdiğini bilmeleri lazım. Yunanistan bile Kıbrıs’ı kışkırtıyor. Kıbrıs’ta çıkmış ayrımsız neymiş Türk saylav, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz haddinden fazla fatura ödedik. Kimseye dahi hakeza kötümser yönden tetikçilik yaptırmayız.”

Toplantıya Çorum İl Koordinatörü ve YANLIŞSIZ Öğür Trabzon Milletvekili Baharat Ayvazoğlu ile Ankara, Trabzon, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Nevşehir milletvekilleri ve partililer katıldı.

Demiröz, elan sonradan Çorum Belediyesini mülakat etti, milletvekilleri bile ilçelerde programlara katıldı.

Share: