AK Partili Çilez 24 Son Teşrin Öğretmenler Gününü kutladı

DOĞRU Parti Amasya Saylav Hasan Çilez, 24 Teşrinisani Öğretmenler Gününü kutladı.

Çilez, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, bulunduğu seçkin ortamda kandil misali zat yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerin hakkının hiçbir ahit ödenemeyeceğini söyledi.

Terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmenlerin bulunduğunu belirten Çilez, “1994 yılında 6 öğretmenimizi Tunceli Mazgirt’te martir eden dun yıldırı örgütü, 2017 yılında Necmettin Yılmayan ve Aybüke Dik öğretmenimizi ve en son geçtiğimiz hafta Karkamış’ta Ayşenur Alkan öğretmenimizi şehit ettiler. Ego bu vesileyle şehit öğretmenlerimize ve ahirete irtihal fail eksiksiz öğretmenlerimizi, rahmetle ve minnetle anıyorum. Kavim mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği bu manidar günde, mecmu öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik kartı ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Çilez, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, dershane sayılarının bir anda artırılması, sarıklı atamalarının pahal bir şekilde yapılması, ücretsiz öğüt kitapları kabilinden yetişek alanında metanetli haddinden fazla reformun de hayata geçtiğini kaydetti.

Share: