Aile almaktan vazgeçenlerin oranı tezelden artıyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Tarihî namına dokuz canlı üstelik yabancısı olmadığımız ayrımsız proses yaşıyoruz. Faziletkâr para şişkinliği, rekor nema artışlarıyla talebin düşürülmeye çalışılması ve basamak piyasasının buna önceki aksülamel veren sektörlerden biri olması. ABD basamak piyasasının resesyona girdiği çıktı ayrımsız giz değil. Dilek hazin şekilde azalıyor ve familya almayı planlayanlar bu fikirlerinden bir anda vazgeçiyor.

Sonuç üç yılın sunu faziletli iptal oranı

MarketWatch’tan Shaina Mishkin’mağara haberine bakarak, talepte yaşanan bu koygun düşüş KÖLE’dahi ruh gösteren ve bölük yapımında ehlivukuf D.R. Horton şirketinin kazançlarındaki degaje düşüşten bile anlaşılıyor. BENDE’nin sunu balaban ev üreticisi şirketi D.R. Horton, akıbet çeyrekte yeni eş ısmarlama iptallerinin akıbet üç yılın yeryüzü faziletkâr seviyesine çıktığını belirtiyor. Şeriklik, erdemli ipotek oranlarının bunda çok hareketli olduğunun altını çiziyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, D.R. Horton’dan yapılan açıklamada, akıbet çeyrekte yaşanan fek oranının güzeşte yılın benzeri çeyreğine kıyasla yüzdelik 17’den yüzde 24’e yükseldiği belirtiliyor. Bu kerem, 2019 yılının evvel çeyreğinden bu yana şirketin karşı karşıya kaldığı bildirme erdemli fesih oranı anlamına geliyor. D.R. Horton CFO’su Bill Wheat, Temmuz ayında halel oranlarında boş bire bir yükseliş yaşandığını söylüyor. Wheat, şirketin iptalleri şu ana büyüklüğünde sorunsuz şekilde yeniden satmayı başardığını belirtiyor.

İpotek oranlarındaki artış ve enflasyonist güçlük

D.R. Horton CEO’akarsu David Auld ise faziletkâr ipotek oranları ve enflasyonist baskının bu iptallerin ana nedeni olduğunu düşünüyor. KUL’birlikte Haziran ayının ortasındaki ipotek oranları günlük bazda yüzde 6,28’e yükselmiş durumda.

Mortgage oranlarında serencam haftalarda tıpkı düşüş yaşansa da oranlar hala güzeşte yılki seviyelerinin üstünde. Perşembe haset itibariyle yüzde 5,69 olan ipotek oranları 2021 yılının sonuna kıyasla yüzdelik 2,42 fakül henüz faziletkâr seyrediyor. Bu rakamlar, 400 bin dolarlık tıpkı aile satın almak isteyen bire bir alıcının aylık ödeme maliyetinde 459 dolarlık ayrımsız çoğalma anlamına geliyor.

Alıcılar teferruatlı müddet daha beklemeyi tercih edebilir

İptaller tabii hoppadak D.R. Horton üzere meri değil. Los Angeles merkezli yatırım şirketi Wedbush Analisti Jay McCanless, iptallerde yaşanan artışın daha açık tıpkı perspektifte değerlendirildiğinde bilcümle çağ amacıyla makbul olduğunu belirtiyor. McCanless, ipotek oranlarındaki yüksekliğin ev talebini azalttığına inanmadıklarını ancak şartların alıcıları daha ince müddet beklemeye itebileceğini ya bile daha erdemli peşinat vermek zorunda bırakabileceğini söylüyor.

Alıcılar, bulunan evleri satın almaktan anbean uzaklaşıyor. BENDE merkezli uzlaştırıcı çekicilik Redfin, Haziran ayında gerçekleşen karı satışlarının pandeminin bölük piyasasındaki faaliyetleri durma noktasına getirdiği 2020 yılı Mart ve Nisan aylarından bu yana sunma efdal oranda iptalle karşılaştığı notunu düşüyor.

Pazarlık imkanı de iptallere sebep oluyor

Redfin Çıban Iktisatçı Yardımcısı Taylor Marr ise hane piyasası rekabetindeki yavaşlamanın eş alıcılarına endam etme fırsatı verdiğini söylüyor. Marr, bölge süreçlerinin, familya kurum iptallerinde majör tıpkı payı olduğu görüşünde. Marr’a bakarak iptallerin ardındaki esas sebep ise elbette faziletli ipotek oranları. Marr, ipotek oranlarıyla ait namına “Oranlar siz teklifinizi yaptığınızda yüzde 5, anlaşma sona erdiğinde yüzdelik 5,8 ise çıktı o eve paranız yetmeyebilir evet bile itimat almaya hak kazanamayabilirsiniz” diyor.

Gayrı inşaat şirketleri da artan iptallerden şikayetçi. Ülkenin yeryüzü balaban ikinci inşaat şirketi Lennar, güzeşte ay 31 Mayıs tarihinde sona aziz çeyrekte tağyir oranının yüzdelik 11,8 olduğunu ve tutu oranlarındaki artışın Haziran ayında birçok piyasada iptallerin henüz birlikte artmasına ters katkıda bulunduğunu belirtiyor.

Havale kabul etmek değil, mali tedavi atfetmek

MEMLUK’nin Batı, Mutedil ve Şarki bölgelerinde hayatiyet gösteren ve görece henüz alelade yapım şirketlerinden biri olan Tri Pointe Homes da gelişmemiş süre önceki ev gelgel iptallerinde çoğalma yaşandığını bildirdi. Şirkete bakarak son çeyrekte yaşanan tahrip oranı tıpkı eski yıla göre yüzde 7’den yüzdelik 16’evet yükseldi. Tri Pointe Homes CEO’akarsu Glenn Keeler, birçok iptalin finansmanla ilişik yaşanan sıkıntılardan kaynaklandığını belirtiyor.

Tri Pointe Homes CEO’su Douglas Bauer da potansiyel alıcıların ürem oranları, nekahet ve hareket gücü piyasasında yaşanması beklenen münasebetsiz gelişmelere dayalı haberlerle sürekli yüz yüze kaldığını belirtiyor. Bauer, bu gelişmelerin talebi daha de düşüreceğini fakat meyus olmamak gerektiğini söylüyor. Bauer’e bakarak seksiyon, alıcıları hoşnut etmek üzere birlik akıllıcasına araçlara ve mekanizmalar ehil bulunuyor. Bunların başında birlikte finansal terapi geliyor. Bauer’e göre son yaşananların peşi sıra inşaat şirketleri, aile siparişi almaktan çok alıcılara finansal tedavi hizmeti çevirmek zorunda kalıyor. Bunun nedeni ise elbette piyasaya duyulan güvensizlik. Bu güvensizliğin hangi devir sona ereceği ve verilerin ne zaman pozitife döneceğini ise antlaşma gösterecek.

ÇAKER konut piyasası resesyonda

 

Çin’deki hane krizi siyasileri zora sokabilir

 

Bölük piyasası soğudukça kiralar düşüyor

 

Ev fiyatlarında yükseliş sürüyor

 

Yabancı yatırımcılar hane piyasasına anlayışsız dönüyor

 

Bölük satışları haziranda yıllık ,7 arttı

 

 

Share: